Šiandien

Renginys įvykoPASAULINĖ PREMJERA SU LEGENDOMIS

Aprašymas

PASAULINĖ PREMJERA SU LEGENDOMIS

Kauno valstybinė filharmonija

2019 lapkričio 30 (šeštadienis) 18.00

KAUNO PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRAS „ĄŽUOLYNAS“

(orkestro dirigentas Giedrius Vaznys)

Koncertą veda Justė Jankauskaitė

Solistai:

Jacques Mauger (trombonas, Prancūzija)

Marija Arutiunova (sopranas)

Dirigentas :

Simon Perčič (Slovėnija)

Koncerto trukmė: 1’15

Bilietai : 15, 11, 9 Eur.

PROGRAMA

Hidas Frigyes – Siuita (Szvit)

Vladimir Cosma – Koncertas trombonui ir orkestrui (Concerto pour trombone et orchestre)

Jan Van der Roots – I Shalll Love But Thee

Oscar Navarro – Libertadores

Organizatorius: KĮ „Kauno santaka“ (vadovas Vaidas Andriuškevičius)

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ tęsia įspūdingų koncertų seriją. Prieš metus įgyvendinęs roko ir akademinės muzikos jungtis su žymiu violončelininku Denisu Shapovalovu, orkestras vėl ragina pasirengti gurmaniškai muzikos puotai. Joje dvi muzikos pasaulio žvaigždės gyvai kurs įsimintiną koncerto nuotaiką.

Nuo Japonijos, Korėjos iki JAV ir Pietų Amerikos – tokiais plačiais maršrutais su soliniais koncertais keliauja žymus prancūzų trombonininkas Jacques Mauger. Įrašęs daugiau kaip 30 kompaktinių plokštelių, vieno seniausių Šveicarijos universiteto Lozanoje profesorius, Prancūzijos trombonininkų asociacijos prezidentas yra nenuilstantis prancūziškos mokyklos ir repertuaro ambasadorius. Jis dažnai rengia meistriškumo pamokas savo šalyje ir užsienyje. Jo atliekamas žymaus kino filmų autoriaus Vladimiro Cosmos koncertas trombonui ir orkestrui Kaune bus pasaulinės reikšmės įvykis - premjera, kurią pirmiausiai išgirs Lietuvos muzikos mylėtojai. Savo naujausiąjį kūrinį legendinis Vladimiras Cosma skyrė trombonininkui J. Maugeriui, kuriam daugelis kompozitorių nuolat kuria originalius kūrinius arba pritaiko specialias aranžuotes.

Koncerto programoje taip pat skambės virtuoziškumo, spalvingumo ir sodraus skambesio Hidas Frigyes, Oscaro Navarro partitūros bei romantiška Jan van der Rootso kompozicija "I Shall Love but Thee", švelniai balansuojanti tarp akademinės ir populiariosios muzikos stiliaus. Prie J. van Rootso kūrinio atlikimo prisijungs ir koncertą papuoš charizmatiška Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Marija Arutiunova (sopranas), ne kartą prisipažinusi, kad mielai renkasi klasikos, populiariosios, džiazo muzikos žanrus bei nuolat atranda naujuosius stilius, kuriuos netolimoje ateityje siektų išbandyti.

Slovėnijos dirigentas Simonas Perčičius (Simon Perčič) plačiai žinomas Europoje, už jos ribų, dažnas svečias yra ir Lietuvoje. Plataus akiračio, koncerto programą traktuojantis kaip kūrybos procesą. Todėl jo rengiami koncertai išsiskiria emocija, kiekvienam kūriniui skirtu individualiu mostu. Be simfoninės muzikos repertuaro dirigentas nuosekliai rengia projektus su kameriniais, operos ir pučiamųjų instrumentų orkestrais, ne kartą džiugino Berlyno, Bialystoko, Zugló (Vengrija) filharmonijos, Vienos, Liublijanos, Prahos ir kitų miestų publiką.

Koncertas su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ ir svečiais, instrumentinės bei vokalinės kompozicijos – tai gardus muzikinių naujienų rinkinys ausiai, kuriame kiekvienas atras savo legendą – kūrinį, įsimintiną melodiją, atlikėją ar tiesiog – šviesią paskutinės lapkričio dienos nuotaiką.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook