Šiandien

Renginys įvykoVILNIUS MAMA JAZZ | PORTICO QUARTET (JK)

Aprašymas

Duncan Bellamy – dr, electronics

Milo Fitzpatrick – b

Keir Vine – hang dr, keys

Jack Wyllie – s, keys

Prieš daugiau nei dešimtmetį savo debiutiniu albumu „Knee-Deep In North Sea“ muzikinį pasaulį nustebinęs kolektyvas „Portico Quartet“ atvyksta į „Vilnius Mama Jazz“.

Siūlydami klausytojams melancholiškai stilingą džiazo, elektronikos ir minimalistinės muzikos derinį, šie keturi muzikantai išsikovojo savo vietą po saule kaip atlikėjai, kurie yra malonūs ir užkietėjusių snobų, ir lengvosios muzikos gerbėjų ausiai.

Kvartetas, kurį sudaro Duncanas Bellamy, Milo Fitzpatrickas, Jackas Wyllie ir Keiras Vine`as, per savo 12 metų besitęsiančią karjerą nuėjo ilgą ir spalvingą kelią: pradžių pradžioje dalinosi butu su elektronikos kūrėju Jamesu Woonu, 2008-aisiais buvo nominuoti britų „Mercury Prize“ apdovanojimui, skiriamam už geriausią albumą, pasirašė kontraktą su Peterio Gabrielo kompanija „Real World Records“, vėliau išbandė save kaip elektronikos grupė bei bendradarbiavo su „Ninja Tune“.

Visgi nei klajonės tarp leiblų, nei sudėties pokyčiai grupės esmės nepakeitė, - 2017 metais grupė triumfuodama grįžo su ketvirtuoju albumu „Art In The Age Of Transformation“, kurį gyrė visi, kas netingėjo.

Per visus metus grupė sugebėjo išlaikyti savo kaip šaltinis tekantį muzikinį sruvenimą, derindami ambientinę ramybę su saksofono garsais. Iš vienos pusės tai lyg ir nepretenzinga muzika, kuri nekelia didelių klausimų, tačiau po šiuo paprastumu slypi didelis muzikantų susiklausymas bei gebėjimas rasti magiją elementariuose dalykuose.

Visados kėlę susidomėjimą savo gebėjimu išnaudoti vos prie 20 metų sukurtą instrumentą – hangą, jie niekad juo nepiktnaudžiavo, nesistengdami rodyti savo individualaus virtuoziškumo, o leisdami muzikai eiti prieš muzikantą.

Iš viso to galiausiai gimsta labai gyvybingas, tačiau subtiliai trapus muzikinis paveikslas, kuriame savų natų ras ir „Radiohead“, ir „Cinematic Orchestra“, ir „Massive Attack“ klausytojai. Supraskime visi, kad tai toli gražu nėra džiazas grynąja prasme ir svarbiausia, kad jis ir nenori toks būti.

„Portico Quartet“ muzika – tai atsargi delionė iš gausybės muzikinių elementų, savotiškas garsų lietus, į kurį panėrus akyse sužimba neoninės šviesos, o odą liečia šilkinės tekstūros.

Jeigu turite drąsos žengti į šį garsų lietų, jei nebijote šios kelionės, jei ryžtatės užsimerkti ir pasiduoti šios muzikos vėsai, „Portico Quartet“ taps jūsų patikimais vedliais.

Endless – live at La Villette Paris 2018

https://bit.ly/2VSqkC9

Entire concert – La Villette Paris 2018

https://bit.ly/2waIr75

‘Ruins’ taken from ‘ Portico Quartet’ 2011

http://bit.ly/1jGbOk1

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook