Renginys įvykoBlogi orai muziejuje

Aprašymas

2019 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienį, nuo 18 val.

Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

„Blogi orai muziejuje“

Šis renginys – tai per Nacionalinės dailės galerijos erdves praūžiantis senovinio vėjo ir lietaus šuoras, įtraukiantis žiūrovą į du autorinius performansus bei kviečiantis audros akies ramybėje pasiklausyti vinile įrašytų teatriškai rekonstruoto klimato garsų.

Renginio programa suformuota palindromo principu, tad jo turinį galima patirti skirtinga seka – pradedant nuo naviguojamų orų Didžiojoje salėje, kartu su „Barometru“ kylant aukštyn laiptais ir patirtį užbaigiant vinilinės plokštelės perklausa. Ir atvirkščiai – nuo vinilinės plokštelės perklausos kartu su „Barometru“ leidžiantis žemyn į Arturo Bumšteino naviguojamą Didžiąją salę.

18:00 – performansas „Navigacijos“ Didžiojoje salėje

18:30 – performansas „Barometras“ ant laiptų

18:50 – vinilinės plokštelės „Bad Weather Long Play“ pristatymas kavinėje

19:20 – performansas „Barometer“ ant laiptų

19:40 – performansas „Navigacijos“ Didžiojoje salėje

„Navigacijos“

Arturo Bumšteino performansas

Barokiniame teatre scenos darbininkais dažnai būdavo jūreiviai, valdantys scenos mechanizmus, lyg naviguotų burlaivį. Galerinėje performanso „Blogi orai“ versijoje barokinės lietaus, vėjo ir griaustinio mašinos, judėdamos didelėje tuščioje erdvėje, seka tropinių ciklonų keliais ir palieka virš vandenyno pernešamų augalų sėklų pėdsakus. Senovinio klimato reiškiniai, stebimi iš nuolat kintančios perspektyvos, tampa daugialype patirtimi, ritualu, skirtu pasigrožėti.

Dalyvauja: Gailė Griciūtė, Greta Grinevičiūtė, Alanas Gurinas, Aaron Kahn, Gitis Bertulis

Instrumentų meistras: Ernestas Volodzka

Garso režisierius: Jurgis Tamošiūnas

Šviesų dailininkas: Julius Kuršis

Bendradarbiaujant su Kala Sound System

„Barometras“

Ivano Chengo performansas

„Barometras“ – tai nauja erdvinė garsų poema, kurioje į kalbą žvelgiama kaip į slėgio sistemą. Joje toliau plėtojamos pirminiame „Blogų orų“ libreto tekste aptariamos subjektyvumo ir argumentacijos klaidų temos. Performansas sukurtas Nacionalinės dailės galerijos laiptams, jame keliami klausimai apie pėdsakų, liekanų, nesaties matomumą bei takumą.

Dalyvauja: Ivan Cheng

“Bad Weather Long Play”

Vinilinės plokštelės pristatymas

Iš pasirinktų fragmentų, įrašytų repeticijų, kūrybinių dirbtuvių ar pasirodymų metu su nuolatos besikeičiančių septynių atlikėjų grupe Bumšteinas sudėlioja kūrinį, kurio procesams įgarsinti vietoje partitūrų pasitelkiami dinaminiai meteorologiniai žemėlapiai. Sceninis veiksmas kuriamas iš nematomų įvykių, komunikuojančių tarpusavyje audros kalba – audros, kuri pamažu tvenkiasi, kyla ir rimsta, palikdama pėdsaką mūsų ausyse – žymę ir judesį, kurio poveikis gali pranykti tik kitą dieną. (Salomé Voegelin)

Bilietus [7 Eur] platina TIKETA. Bilietai privalomi norint patirti NDG Didžiojoje salėje vyksiantį performansą „Navigacijos“, į kitas renginio dalis įėjimas nemokamas.

Rengėjai: Operomanija, Nacionalinė dailės galerija

Partneriai: Kala Sound System, Kirtimų kultūros centras

Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook