Šiandien

Renginys įvykoXIV tarptautinis festivalis „Pokrovskije kolokola“

Aprašymas

Vilniaus kongresų rūmai

2019 m. lapkričio 6 d., trečiadienį, 19 val.

XIV tarptautinio folkloro festivalio "POKROVSKIJE KOLOKOLA"

Festivalio atidarymo koncertas FOLKLORAS IR DABARTIS

I dalis: Kompozitorius LAIMIS VILKONČIUS „VARNĖNO MIŠIOS” (premjera)

Atlikėjai:

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS, meno vadovas Sergėj KRYLOV

Folkloro ansamblis ARINUŠKA, vadovai Irena ir Nikolajus ZACHAROVAI

HAND VOICES (perkusija)

Dirigentas Karolis VARIAKOJIS (Lietuva)

Režisierius Jurijus POPOVAS

II dalis: GYVOJI TRADICIJA

Atlikėjai: folkloro ansambliai iš BALTARUSIJOS, ESTIJOS, ITALIJOS, ISPANIJOS, KORSIKOS, LATVIJOS, LENKIJOS, LIETUVOS, NORVEGIJOS, RUSIJOS, SAKARTVELO, SERBIJOS, UKRAINOS

Jau tapo gražia tradicija, kai festivalio „Pokrovskije kolokola“ atidarymo koncerte žiūrovai kviečiami pasiklausyti ne tik unikalių folkloro kolektyvų iš įvairių šalių, bet ir pamatyti pasaulinę world music stiliaus kūrinio premjerą. Kasmet nuo 2009 m. festivalio organizatorių užsakymu žymiausi šių dienų Lietuvos ir užsienio kompozitoriai rašo kūrinius, kuriuose yra įamžinami ryškiausi muzikinio folkloro pavyzdžiai. Taip gimė A. Doinikovo „Etnosfera – naujas tradicijų dvelksmas“, G. Rimkaus Rimkevičiaus „Liaudiškoji rapsodija“, J. Jurkūno „Iš šio miesto“, L. Rimšos „Senasis tikėjimas“ ir „Moterų giesmės“, A. Martinaičio „Sakmė apie gyvenimą“, Z.Bružaitės „Koliažai“, A.Šenderovo „Dedikacija“ – kūriniai, su dideliu pasisekimu pristatyti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Nuolatiniais partneriais-atlikėjais tapo Lietuvos kamerinis orkestras ir žymūs Lietuvos dirigentai. Profesionalių muzikantų ir folkloro ansamblių atliekami kūriniai artimi tiek liaudies kūrybos mėgėjams, tiek profesionalaus meno mylėtojams, tiek jaunimui, besidominčiam savo šalies istorija, tradicijomis, paveldu.

Festivalio „Pokrovskije kolokola“ dėka Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje jau buvo pristatyti 9 kūriniai, kurie vėliau buvo sėkmingai atlikti įvairių šalių koncertų salėse. 2019 metais festivalis „Pokrovskije kolokola“ savo klausytojams dovanoja dar vieną įspūdingą premjerą – kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus „Varneno mišios“.

Kompozicijoje skambės Sigito Gedos poezija (iš rinkinio „Jotvingių mišios“) ir autentiška liaudies muzika. Kūrinys autoriaus sumanytas kaip folkloro, papročių ir originalios muzikos montažas, kuriame išlaikytos pirmapradės liaudies muzikos prasmės ir stiliai bei modernizmo matmenys.

Kūrinio moto - Sigito Gedos eilėraščio fragmentas:

"...Varnėnas,

Mano vienatinis klebonas,

Raudona kamža,

Bet pats juodas, jau papilnėjęs,

Laiko mišias...".

Festivalis „Pokrovskije kolokola“ vyks lapkričio 6-10 dienomis Vilniuje.

Organizatorius – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras

Informacija apie festivalį - https://www.facebook.com/PokrovskijeKolokola/

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook