Renginys įvykoA.Korobeinikovo ir Y.Ivanilovos koncertas (Rusija)

Aprašymas

XVI tarptautinis menų festivalis "Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje"

ANDREJ KOROBEINIKOV (fortepijonas, Rusija)

YANA IVANILOVA (sopranas, Rusija)

Programa:

PIOTR ČAIKOVSKIJ – Ištraukos iš fortepijoninio ciklo „Metų laikai“, op.37 bis

SERGEJ RACHMANINOV – Variacijos Koreli tema fortepijonui, op.42;

Šeši romansai, op. 38:

«Ночью в саду у меня» / Naktį mano sode

«К ней» / Pas ją

«Маргаритки» / Saulutės

«Крысолов» / Žiurkių gaudytojas

«Сон» / Sapnas

«Ау» / Au

Dvi dvasinės dainos

Taip pat kiti P. Čaikovskio ir S. Rachmaninovo romansai ir pjesės fortepijonui

Pianistas Andrej Korobeinikov – tai vienas ryškiausių jaunosios kartos muzikantų, neeilinė, stebinanti savo pasiekimais asmenybė. Atlikėjas, būdamas vos 19 metų, baigė valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją aukso medaliu, vėliau stažavosi Karališkajame muzikos koledže Londone, o sulaukęs 20, metų pianistas tapo 20 skirtingų Rusijos, JAV, Italijos, Portugalijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir kt. šalių tarptautinių konkursų nugalėtoju. Šiandien A. Korobeinikovo koncertai rengiami geriausiose pasaulio koncertinėse salėse – Maskvos valstybinės konservatorijos, Los Andželo „Walt Disney Concert Hall“, Milano „Sala Verdi“, Paryžiaus „Salle Alfred Cortot“, Tokijaus „Hamarikyu Asahi Hall“, Londono „Wigmore Hall“, Zagrebo „Vatroslav Lisinski“; Atlikėjas bendradarbiauja su garsiausiais dirigentais – Vladimiru Aškenazi, Džonu Akselrodu, Konstantinu Orbelianu, Jošinori Kavači, Ovidijum Balanu, Eduardu Serovu. Šis pianistas pasižymėjo kaip neeilinė asmenybė ir kitose srityse. Dvylikos metų įstojęs į Europos teisės universiteto fakultetą Maskvoje, baigė jį su pagyrimu 2003 metais. Nuo 2003 iki 2004 metų šiame universitete jis dėstė „Valstybės ir teisės teoriją“, „Žemdirbystės teisę“, „Romos teisę“, „Intelektualios nuosavybės teisę“. 21 metų jis baigė Maskvos konservatoriją ir Maskvos valstybinio universiteto aspirantūrą, tapo San-Marino Tarptautinės mokslų akademijos nariu, išmoko esperanto kalbą.

Sopranas Yana Ivanilova mokėsi pas žymias solistes – Valentiną Levko, Niną Dorliak, Ingeborgą Wamser. Y. Ivanilova yra dainavusi Maskvos Didžiajame teatre, Maskvos „Naujojoje operoje“, Ženevos „Victoria Hall“, Londono „Westminster Abbey“, Niujorko „Millennium Theatre“, Toronto „Glenn Gould Studio“ ir kituose teatruose bei koncertų salėse. Tarptautinio Šnaidero-Trnavskio konkurso laureatė (Slovakija, 1999 m.), specialaus prizo už Violetos partijos atlikimą nugalėtoja („Traviata“ Dž. Verdis) konkurse Košicėje (Slovakija), apdovanota medaliu “Už indėlį į muzikos meno vystymąsi“. Bendradarbiavo su garsiais muzikantais - J. Svetlanovu, V. Fedosejevu, V. Spivakovu, S.Sondeckiu, B. Berezovskiu, R. Boningu ir kt.

Tarptautinės programos „Kultūrų dialogas“ festivalis „Pravoslavų Kalėdos Lietuvoje” jau šešioliktą kartą džiugins Lietuvos sostinės gyventojus ir svečius. Slavų tradicinės muzikos mokykla yra festivalio iniciatorė ir pagrindinė jo organizatorė. Kaip ir kiekvienais metais, festivalyje dalyvaus žymiausi Lietuvos ir kitų šalių atlikėjai. Festivalis pasižymi atvirumu visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai ir patraukia dėmesį intriguojančiais projektais.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook