Renginys įvykoAnsamblis GORDA (Tbilisis, Sakartvelo)

Aprašymas

Programoje: Kachetijos, Gurijos, Samegrelo ir kitų Gruzijos regionų dainos.

Gruzinų liaudies ansamblio „Gorda“ įkūrėjai – Damian ir Giorgi Gordeladze, broliai, kurių šeima 2010 m. nugalėjo Valstybinio Gruzijos folkloro centro nacionaliniame konkurse „Šeimos ansamblių“ kategorijoje.

Ansamblio dalyviai – Aukštosios G. Mtatsmindeli mokyklos studentai ir absolventai, kurie profesionaliai tyrinėja ir atlieka gruzinų folklorą. „Gorda“ apjungia įvairių šalies regionų atstovus – Gurijos, iš kurio kilę Gordeladze broliai, Imiretijos, Kachetijos ir Megrelijos. Ansamblis atlieka retas dainas, panaudodami „krimančuli“ ir „jodelia“ techniką. Repertuare – gruzinų liaudies, vestuvinės ir dvasinės dainos, akompanimentas – tradiciniai liaudies styginiai instrumentai: panduri – populiarus Rytų Gruzijoje instrumentas, ir čonguri – populiaresnis Vakarų Gruzijoje.

Į klausimą „Apie ką jūs dainuojate“ atlikėjai atsako nesusimąstydami – apie meilę. Pagrindinė dainų tema yra nelaiminga meilė, meilė be atsako. Aišku yra ir karinės, vestuvinės dainos, bet visos jos liaudiškos. Dar yra miesto dainos, kurios atsirado 19 amžiuje. Folkloras, šeimyniniai ansambliai, bet koks muzikavimas – tai neatsiejama gruzinų gyvenimo dalis. Pasak ansamblio dalyvių, muzikos mokyklą lankyti nebūtina, „mums yra natūralu tiesiog dainuoti“.

Organizatorius – Slavų tradicinės muzikos mokykla

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook