Šiandien

Renginys įvykoVilniaus universiteto chorų sezono atidarymo koncertas

Aprašymas

Rugsėjo 28 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vyks Vilniaus universitetų chorų „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ sezono atidarymo koncertas. Šiemet net du VU chorai leidžiasi į jubiliejinius sezonus – VU choras „Gaudeamus“ šį sezoną minės 80-tąjį, o „Pro musica“ – 15-tąjį gimtadienius.

Sezono atidarymo koncerte girdėsite ne tik naujausius visų trijų chorų atskirai bei bendrai atliekamus lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, tačiau bus pristatyti ir kūrinių, kurie skambės chorų gastrolių užsienyje metu, fragmentai – „Gaudeamus“ atliks kelias dalis iš ruošiamo Stanislaw Moryto kūrinio „Missa brevis pro defunctis“, skambėsiančio spalio mėnesį Niujorke (JAV), „Virgo“ choras atliks dalį kompozitoriaus Oleg Polevoj mišių bei lietuvių kompozitorių Giedriaus Svilainio ir Ryčio Mažulio kūrinius, kurie bus atlikti Odesoje (Ukraina), o choras „Pro musica“ pristatys kūrinius, kuriuos atliko Baltijos jūros choro gastrolių metu, šiemet vykusių maršrutu: Gdanskas, Svetlogorskas, Klaipėda, Liepoja.

Koncerto kulminacija – vyrų choras IDICA – svečiai iš Italijos miesto Kluzonės. Šio itališkų Alpių dainų choro, gimusio prieš 60 metų ir, su kuriuo VU draugauja jau daugiau nei du dešimtmečius repertuare galėsime girdėti tokių kompozitorių kaip Bepo De Marzi, Marco Maiero, Kurt Dubiensky, Pigarelli ir kt. kompozitorių atliekamus kūrinius.

Vilniaus universiteto chorų „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ meno vadovė Rasa Gelgotienė, chorui iš Italijos IDICA vadovauja Gianlorenzo Benzoni.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook