Šiandien

Renginys įvyko„Ką paliekame po savęs?“ Turas po parodą | Kaunas Photo

  • Data:2019 Rugsėjo 18d., 17:00
  • Vieta:Kaunas

Aprašymas

16-asis fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO iš įvairių perspektyvų apžvelgia šiuolaikinę suskaitmenintą visuomenę.

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, kaip festivalio teminės programos „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“ dalis, eksponuojami dviejų užsienio fotomenininkų darbai:

· Diogo Maia (Portugalija) „Gyvybės ženklai“
· Henrik Kam (JAV) „Mandalos žemės planetai“

Kviečiame į turą su gidu po parodą, kur susipažinsime su šių autorių fotografijos darbais ir apmąstysime, koks mūsų ryšys su daiktais ir ką mes, kaip žmonija, paliekame Žemėje po savęs.

▶ Rugsėjo 18 d., trečiadienis

▸17.00 „Ką paliekame po savęs?“ Turas po parodą. Lietuvos švietimo istorijos muziejus (Vytauto pr. 52)

---
Šių metų „Kaunas Photo“ festivalio tema „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“ kviečia sutelkti dėmesį į virtualaus pasaulio procesus, skaitmeninio gyvenimo būdo pasekmes, duomenų srautus, ryšius, elektroninius nusikaltimus ir saugumą, mašinų mokymąsi, stebėjimą, automatizavimą, grėsmes ir trapias ribas.

Dokumentinė fotografija, tradiciškai vyraujanti „Kaunas Photo“ stilistinė raiška yra pati savaime yra suskaitmeninta realybė, turinti virtualių pavidalą – šiais metais tampa pati save atspindinčia refleksija. Tai puiki provokacija patyrinėti savo asmeninį santykį su tema, atsakyti sau pačiam: kaip aš save transliuoju į pasaulį, kokia yra mano kuriama kasdienybė – skaitmeninė, virtuali ar tikroji, kuriai iš jų teikiu prioritetą? Šių metų „Kaunas Photo“ meninė programa yra kvietimas „nusileisti ant žemės“, t.y. išjungti išmanųjį ir įdėmiau pažiūrėti į fizinį pasaulį.

-----
KAUNAS PHOTO – ilgiausiai be pertraukų rengiamas kasmetis tarptautinis fotomeno festivalis Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Nuo 2004 m. festivalį organizuoja viešoji įstaiga „Šviesos raštas“. Festivalis laikomas vienu svarbiausių tęstinių meno renginių Lietuvoje. Festivalis yra pasaulinės „Festivals of Light“ organizacijos narys. Festivalio įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Kavaliauskas.

KAUNAS PHOTO didieji rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Kauno savivaldybė.
Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook