Šiandien

Renginys įvykoJUSTINA AUŠKELYTĖ GRIEŽIA MAXĄ BRUCHĄ

Aprašymas

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian, vadovas Algimantas Treikauskas

Solistė JUSTINA AUŠKELYTĖ (smuikas)

Dirigentas MARTYNAS STAŠKUS

Programoje:

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uvertiūra „Athalia“, op. 74

Max Bruch – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1, g-moll, op. 26

Leonard Bernstein – „West Side Story“ šokių siuita simfoniniam orkestrui

JUSTINA AUŠKELYTĖ – neeilinio talento, pasaulį stebinanti ir Lietuvą jame garsinanti smuikininkė. Didžiosiose pasaulio koncertų salėse pasirodanti solistė sugrįžta į Kauną. Ir kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Martyno Staškaus, surengs koncertą.

Prestižinės Niujorko „Juilliard“ mokyklos absolventė ir daugiau nei keliolikos konkursų bei premijų laureatė J. Auškelytė už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus savo šalies kultūrai du kartus apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkos raštais.

16-os konkursų laureatė bei diplomantė reguliariai kviečiama pasirodymams didžiosiose Lietuvos scenose su pripažintais Lietuvos orkestrais bei kameriniais ansambliais.

2016 m. vasario mėnesį J. Auškleytė kartu su kolega iš Italijos pianistu Cesare Pezzi, bendradarbiaudami su akustinės muzikos garso įrašų kompanija „Baltic Mobile Recordings“, įrašė visus originalius Balio Dvariono kūrinius smuikui ir fortepijonui. Kompaktinę plokštelę išleido garsiausia klasikinės muzikos įrašų kompanija „Naxos Records“. 2018 m. vasarą kartu su pianistu ji pasirodė Tarptautiniame Ravenos festivalyje, atlikdama visas Johanneso Brahmso smuiko sonatas. 2018 m. rudenį smuikininkė debiutavo Nacionalinėje koncertų salėje, Dubline, kur kartu su Airijos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir Gavinu Maloney ji surengė V. Kennedy smuiko koncerto „Svajonės“ premjerą.

J. Auškelytė viename iš interviu yra pasakiusi: „Smuikas buvo raktas, atvėręs duris į paslaptingą ir platų muzikos pasaulį. Muzikavimas į mano gyvenimą atnešė be galo daug spalvų, pojūčių, išgyvenimų ir grožio. Groti pradėjau būdama penkerių ir nuo pat vaikystės gyvenu „dvilypį“ gyvenimą – realų, apčiuopiamą ir tą, į kurį pasineriu kaskart į rankas paėmusi smuiką“.

Kauno miesto simfoninis orkestras kviečia klausytojus išgirsti ir pajausti šios solistės kuriamą muzikinį grožį.

KMSO inf.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook