Šiandien

Renginys įvykoWilliam Shakespeare „Karalius Lyras“ Rež. Jonas Vaitkus

Aprašymas

William Shakespeare

KARALIUS LYRAS

Su lietuviškais titrais (vertė Antanas Danielius)

Premjera - 2014 m. rugsėjo 20, 21 d.

Režisierius – Jonas Vaitkus

Kostiumų dailininkė – Daiva Samajauskaitė

Kompozitorė ir vokalo repetitorė – Rita Mačiliūnaitė

Kūno raiškos repetitorė – Kornelija Krasilnikovaitė

Režisieriaus asistentas – Algimantas Kvietkauskas

Britų ir pasaulinės dramaturgijos klasiko Williamo Shakespeare‘o (1564-1616) vėlyvojo kūrybos periodo tragedija „Karalius Lyras“ (1606) LRDT istorijoje suvaidinta pirmąkart.

Kūrinys pasakoja apie legendinį britų karalių, kuris, sulaukęs senatvės, padalino karalystę savo dukterims, tačiau, užuot patyręs dėkingumą, buvo žiauriai pažemintas, apiplėštas ir išvarytas į tyrus. Vis dėlto tai nėra istorija apie senatvę – spektaklio idėjos apima žymiai platesnį temų ratą, nei vieno žmogaus tragedija. Ypatingas spektaklis pareikalavo ypatingo sceninio sprendimo.

Karaliaus Lyro personažą įkūnijo Maskvos Boriso Ščiukino aukštosios teatro mokyklos auklėtinis, Auksinio scenos kryžiaus kavalierius (2011), žymus aktorius Vytautas Anužis. Spektaklyje vaidina beveik visa teatro aktorių trupė.

Pastarąjį kartą Lietuvoje „Karalius Lyras“ buvo suvaidintas Klaipėdos dramos teatre (2006, rež. Algirdas Latėnas), o Lyro personažą įkūnijo aktorius Vytautas Paukštė. Dar ši garsi tragedija buvo pastatyta 1983 m. tuometiniame Lietuvos valstybiniame akademiniame dramos teatre (rež. Aurelija Ragauskaitė, Lyras – Laimonas Noreika) bei Kauno dramos teatre (1937 ir 1961).

Kompozitorė Rita Mačiliūnaitė apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi" (2014 m.) už muzikines kompozicijas, sukurtas spektakliams „Eugenijus Oneginas" (LRDT), „59`Online" ir „W(o)men" („Menų spaustuvė").

Po trečio skambučio žiūrovai į parterį NEĮLEIDŽIAMI.

Ačiū, kad nevėluojate.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook