Šiandien

Renginys įvykoStyginių kvarteto „Chordos“ koncertas

Aprašymas

Short stories from around the World pagal Kronos kvarteto projektą „50 for the Future“

Programą sudaro trumpi šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, kurių dalis perimta iš amerikiečių kvarteto „Kronos“ projekto „Fifty for the Future“, o dalis – užsienio kūrėjų kompozicijos, kurių premjeras pristatė „Chordos“ kvartetas įvairiose šalyse. Skambės dabarties kompozitorių iš Egipto, Ugandos, Indijos, Serbijos, Olandijos, Lietuvos, Kinijos ir JAV muzika. „Short stories from around the World“ programa – tai šiuolaikinės, world, folk, roko ir populiariosios muzikos simbiozė.

Programoje:

Ken Benshoof (JAV) Sweeter than wine. Postscriptum (2016)

Islam Chipsy (Egiptas) Zaghlala (2018)

Rhianon Giddens (JAV) At the Purchases option with Variations (2016)

Onutė Narbutaitė (Lietuva) Just strings and a light wind above them (2018)

Kala Ramnath (India) Amrit (2017)

Merliin Twaalfhoven (Olandija) Play (2016)

Alexandra Vrebalov (Serbia) My Desert my Rose (2016)

Justinian Tamusuza (Uganda) Twadaagana ku hw`Omwana (We sought for the child) (1992 m.)

Tan Dun (Kinija) Eight Colors (1986): I. Pekin opera

III. Pink Actress

IV. Black Dance

VI. Drum and Gong

VIII. Red Sona

Styginių kvartetas „Chordos“ įkurtas 1997 metais. Pavadinimas kildinamas iš graikiško žodžio „chorde“ – styga. Kvarteto svarbiausias tikslas – platinti naujausią lietuvių muziką šalyje ir pasaulyje, pristatyti naujausius ir geriausius šiuolaikinės muzikos autorių kūrinius lietuvių klausytojui. Tačiau kvartetas neapsiriboja vien šiuolaikinės muzikos sklaida. Jo repertuare svarbią vietą užima ir ankstesnių epochų muzika bei žanro rėmus praplečiantys projektai su roko (A.Mamontovas) bei džiazo muzikantais (saksofonininkas L.Mockūnas, Baltic jazz trio).

Kvarteto partneriais dažnai būna žymūs Lietuvos muzikos atlikėjai, (G.Skėrytė -sopranas, S.Okruško- fortepijonas), chorai „Jauna muzika“, „Brevis“ bei užsienio muzikantai - trombonistas M.Svoboda (JAV), kvartetas „Ars nova“ (Švedija) ir kt.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook