Šiandien

Renginys įvykoNESENKANTIS MELODIJŲ ŠALTINIS

Aprašymas

Mažojoje salėje

KAROLINA BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ (smuikas)

DAIVA STULGYTĖ (fortepijonas)

Programoje:

Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata smuikui ir fortepijonui e-moll, K. 304 (K. 300 C)

Robert Schuman – Sonata smuikui ir fortepijonui a-moll, op. 105 Nr. 1

Piotr Čaikovskij – „Prisiminimas apie brangią vietą“, op. 42

Claude Debussy – „Lėtas valsas“

Maurice Ravel – „Kilnūs ir sentimentalūs valsai“ Nr. 6, Nr. 7

William Kroll – „Bandža ir smuikas“

KAROLINA BEINARYTĖ-PALEKAUSKIENĖ nuo 2003 m. yra Kauno styginių kvarteto pirmasis smuikas, nuo 2015 m. – Kauno J. Naujalio smuiko mokytoja.

Smuikininkė dalyvavo kaip solistė ir kvarteto narė įvairiuose koncertuose, festivaliuose, konkursuose, meistriškumo kursuose. Su Kauno styginių kvartetu dalyvavo daugiau nei 400 koncertų Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Danijoje, Argentinoje, Čilėje ir kt. šalyse, išleido 5 kompaktines plokšteles, įrašė daug radijo ir TV fondų įrašų. Kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika“ už šiuolaikinės muzikos populiarinimą (2008), už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu (2009), už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija (2012).

Pianistė DAIVA STULGYTĖ nuo 1989 m. dirba LMTA Styginių instrumentų katedros koncertmeistere (nuo 2001 m. – koncertmeistere-asistente), Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje vadovauja kamerinio ansamblio skyriui, yra Muzikų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja ECMTA veikloje.

Pagrindinė D. Stulgytės kūrybinė kryptis yra kamerinė muzika. Pianistė grojo solinius bei kamerinės muzikos koncertus Lietuvoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, yra parengusi ir atlikusi koncertines programas „Pokalbiai dviese“, „Klasikai džiazuoja“, „Subtilūs kalbėjimai“, „Nurimk širdie“, su mecosopranu Rita Novikaite įrašė kompaktinę plokštelę „Lapkričio sapnai“.

Kaip klavesinininkė ji grojo su LMTA studentų orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Kauno bei Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, kaip koncertmeisterė dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, meistriškumo kursuose, festivaliuose.

Šių dviejų atlikėjų debiutą scenoje suvienys romantiškų sielų bendrumas. Klasicizmo ir romantizmo epochų kompozitoriai sukūrė daugybę nuostabių, neužmirštamų melodijų, kurios skamba koncertų salėse ir yra mūsų atmintyje jau kelis šimtmečius. Taigi, sudėta Mozarto, Schumanno, Čaikovskio, Debussy melodijų puokštė skambės kaip dovana visiems, kuriuos iki šiol gaivina neišsenkantis melodijų šaltinis.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook