Šiandien

Renginys įvykoKAŠTONĖ

Aprašymas

Šiaulių dramos teatras

„KAŠTONĖ“

Spektaklis vaikams pagal A. Čechovo apsakymą

Autorė – Daiva Čepauskaitė

Režisierius – Arvydas Lebeliūnas

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Birutė Sodeikaitė

Kompozitorius – Jonas Sakalauskas

Vaidina:

Kaštonė – Inga Jarkova/Monika Šaltytė

Luka Aleksandryčius – Rolandas Dovydaitis/Eduardas Pauliukonis

Fiodoras – Aidas Matutis/Aurimas Žvinys

Ivanas – Anicetas Gendvilas

Chavronja – Nomeda Bėčiūtė/Danguolė Petraitytė

Žoržas – Juozas Žibūda

Cirko primadona – Jūratė Budriūnaitė

Cirko artistai – Juozas Bindokas, Romanas Dudnikas, Aurimas Pintulis

Spektaklis sukurtas pagal rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo apsakymą „Kaštonė“ (1892 m.), kuris daugelio literatūros kritikų pripažintas vienu talentingiausiu kūrinių apie gyvūnus vaikams. Rašytojo apsakymas – tai jautri istorija apie draugystę, talentą ir ištikimybę mielos kalytės Kaštonės akimis. Benamę ją priglaudžia cirko artistų šeima. Kaštonei puikiai sekasi triukai, ji randa ne tik naujus namus, bet ir draugus: žąsiną Ivaną, katiną Fiodorą ir kiaulę Chavronją. Jaudinantį debiuto vakarą lyg tyčia cirko pasirodymo ateina žiūrėti buvę jos šeimininkai. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti pas išsiilgtą šeimą.

Pjesės autorė Daiva Čepauskaitė išsaugojo tik A. Čechovo apsakymo veikėjų vardus ir charakterius. Kalaitė Kaštonė, žąsinas Ivanas, katinas Fiodoras ir kiaulė Chavronja spektaklyje – tai vaikai, dėl kokių nors priežasčių praradę savo namus, pamesti, pabėgę ar paklydę, priglausti cirke, kuriame auga, mokosi ir lavina savo talentus. Tačiau, bet kokiai progai pasitaikius, jie grįžta į namus, kurių niekada nesiliovė ilgėjęsi, sapnavę, apie juos svajoję.

Pasak režisieriaus Arvydo Lebeliūno, „Kaštonė“ – tai spektaklis apie grįžimą namo, net jei dėl to tenka atsisakyti brangios draugystės, atkakliu darbu pasiekto populiarumo ir tikėtinos cirko artisto šlovės.

Premjera - 2015 m. kovo 22 d.

Apdovanojimai:

2016 m. – 32-asis Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ (Rokiškis): pagrindinis prizas už geriausią festivalio spektaklį vaikams – režisierius Arvydas Lebeliūnas;

nominacija už geriausią festivalio vyro vaidmenį – aktorius Aidas Matutis.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook