Šiandien

Rugsėjo 29d.„GEISMŲ TRAMVAJUS“

  • Marijampolė2020-09-29
  • Alytus2020-10-01

Aprašymas

Dėmesio!

Balandžio 2 d. spektaklis „GEISMŲ TRAMVAJUS“ nukeltas į rugsėjo 29 d. Bilietai galios tie patys. Informacija dėl bilietų grąžinimų bus pateikta po karantino.

Balandžio 15 d. spektaklis „GEISMŲ TRAMVAJUS“ nukeltas į spalio 1 d. Bilietai galios tie patys. Informacija dėl bilietų grąžinimų bus pateikta po karantino.

Drama pagal Tenesio Viljamso pjesę

Režisierius: Suren Shahverdyan

Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė

Vaidina: Inesa Pilvelytė, Andra Kavaliauskaitė, Tomas Kunčinas, Vaidas Praspaliauskas, Ona Gudaitytė, Tomas Pukys.

Trukmė: 1 val. 40 min.

Premjera: 2019 m. spalio 23 d.

„Mano tikslas, kad žiūrovas iš spektaklio išeitų tylėdamas ir pagalvotų, kaip elgėsi su jį supančiais žmonėmis. Ar galėjo būti geresniu, dėmesingesniu? Ar prisiėmė atsakomybę? Ar galėjo ištiesti ranką, bet to nepadarė?..

Nebijokite ištiesti rankos, nestumkite į prarają... “

Režisierius Suren Shahverdyan

********

Tai spektaklis apie griūvantį šiandienos pasaulį. Pjesė, parašyta 1947 m., pripažinta vienu geriausių pasaulinės dramaturgijos kūrinių, įvertinta Pulicerio premija, išlieka itin aktuali. Dvasinio egzistavimo ir vertybių perkainojimas šiandien suskamba naujai.

Meilė pinigams, dėmesys patogiam gyvenimui užgožia nykstančius žmogiškuosius santykius. Žmonės nustoja būti žmonėmis. Pasaulis tampa laukiniu.

Spektaklio herojė Blanša – prancūzų aristokratų, prieš kelis šimtus metų įsikūrusių Jungtinėse Amerikos Valstijose, palikuonė, išsilavinusi ir rafinuota, priklausanti kitam socialiniam sluoksniui, atvyksta pas seserį į Naująjį Orleaną, rajoną, kur gyvena naujos kartos imigrantai.

Būdama jautrios ir trapios prigimties, ji niekaip negali susitaikyti su ją supančiu pasauliu. „Mano gyvenimas priklauso nuo pirmo sutiktojo gerumo“, - sako ji. Ar toks yra Stenlis, simbolizuojantis šiandienos brutalią jėgą demonstruojantį pasaulį?

Spektaklyje gvildenama žmogaus vienišumo tema ir pastangos griebtis bet ko, kas padėtų išvengti neišvengiamos būties, kas leistų suvokti, kad absoliučios laimės nėra, kad kiekvienas esame vienišas šiam atšiauriame pasaulyje.

Tai ekspresyvus spektaklis, emocionaliai veikiantis žiūrovą, esantį scenoje kartu su herojais. Visi jie bendrininkai to, kas vyksta spektaklyje.

DĖMESIO! Po trečio skambučio vėluojantys žiūrovai neįleidžiami.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook