Šiandien

Renginys įvykoŠokiai dviem fortepijonams

Aprašymas

Pianistai Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas jau 30 metų nenuilsdami puoselėja fortepijoninio dueto žanrą. Šie menininkai patraukia dėmesį įdomiai formuojamomis programomis, atviru, į platesnius daugiakultūrinius kontekstus kreipiančiu požiūriu, interpretavimo stereotipų nesuvaržytomis idėjomis. Nevengiantis publikos palepinti virtuozine bravūra, fortepijoninis ansamblis puikiai išlaiko ir visus asketiško akademizmo standartus, o kartu drąsiai, kartais net provokuojamai savo klausytojus kviečia pasižvalgyti po dar neištirtas naujosios muzikos platybes.

Duetas skambino rečitalius Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, Airijoje, Kanadoje, Japonijoje. Abu pianistai yra M. K. Čiurlionio pianistų konkurso laureatai, 1991 m. pelnė tarptautinio fortepijoninio duetų konkurso Romoje laurus. 1997 m. dueto menas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Jubiliejinėje R. Rikterės ir Z. Ibelhaupto dueto programoje „Šokiai dviem fortepijonams“ susipina norvegų, ispanų, lietuvių, argentiniečių ir britų autorių šokių bei romansų garsai. „Programa skirta „profesionalams ir muzikos gerbėjams. Kaip visuomet, lietuvių kompozitorių kūryba mūsų duetui yra prioritetas, tad stengiamės į programą įtraukti bent vieną kūrinį. Trisdešimtmetį nusprendėme atšvęsti linksmai, gal todėl programą rinkome pagal žanrus – šokiai ir romansai. Kaskart stengiamės imtis naujų iššūkių. Zbignevas pajuokavo, kadangi nei dainuoti, nei šokti nemokame, tai bent žanrai atspindės šias veiklas. O toks iššūkis dabar yra žinomo britų autoriaus Michaelio Nymano kūrinys “Water Dances” / „Šokiai vandenyje“, sukurtas Peterio Greenaway’aus filmui “Making a Splash” / „Purslai“. Pats filmas – tai trumpa dokumentika apie sinchroninį plaukimą. Grosime tik dvi dalis. Nymanas dirba klasikinės muzikos srityje, tačiau jam pavyko įgyti ir išlaikyti populiarumą ir patrauklumą“, – teigia Rūta.
Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook