Šiandien

Renginys įvyko„Mūsų klasė“ / Klaipėdos dramos teatras / „TheATRIUM“ 2020

Aprašymas

05-19 17.30 val. „Mūsų klasė“ perkėliamas į 08-04 17.30 val. Bilietus galite grąžinti nuo birželio 23 d. iki liepos 7 d. bilietų įsigijimo vietoje arba internetu. Jei bilietus įsigijote teatro kasoje, kreipkitės: el. p. info@tiketa.lt, tel. nr. +37061378464.

Pjesės autorius Tadeusz Słobodzianek

Iš lenkų kalbos vertė Rolandas Rastauskas

Režisierius Oskaras Koršunovas

Scenografas Gintaras Makarevičius

Kostiumų dailininkė Aleksandra Jacovskytė

Lėlių kūrėja Julija Skuratova

Kompozitorius Gintaras Sodeika

Chormeisteris Alfonsas Vildžiūnas

Vaizdo projekcijų dailininkas Mikas Žukauskas

Šviesų dailininkas Julius Kuršys

Režisieriaus asistentas Marius Pažereckas

Režisieriaus padėjėjai: Urtė Sėjūnaitė, Augtumas Danielius Harner, Deivydas Valenta

Vaidina:

Justina Vanžodytė, Eglė Jackaitė, Regina Šaltenytė / Eglė Barauskaitė, Jonas Viršilas, Jonas Baranauskas, Vaidas Jočys / Arnoldas Eisimantas, Igoris Reklaitis, Aurimas Pintulis, Mikalojus Urbonas, Liudas Vyšniauskas

Trukmė 3 val. 30 min. (su pertrauka)

Premjera 2019

1941-aisiais mažame Lenkijos Jedvabno miestelyje įvyko sunkiai suvokiamas dalykas: vietiniai žydai, Jedvabno gyventojai, buvo uždaryti daržinėje ir sudeginti gyvi. Jų žudikai buvo ne iš pragaro atvykę monstrai, o patys paprasčiausi žmonės – žydų kaimynai ir bendraklasiai, kadaise galbūt sėdėję viename suole. Kartu žaidę, krėtę išdaigas, svajoję, kuo bus užaugę.

„Mūsų klasė“ nėra įprasta pjesė apie gėrį ir blogį, aukas ir budelius. Čia kiekvienas personažas vertas nors ir nedidelės žmogiškos užuojautos. Ir kiekvienas neša vis sunkėjančią gyvenimo klaidų naštą. Nuo vaikiško pasipuikavimo, nenoro pažvelgti į kitą žmogų kaip į sau lygų iki masinių žudynių – ne toks jau ilgas kelias, kaip galėtų atrodyti.

Pjesės „Mūsų klasė“ veiksmas apima ilgą laiko tarpą – nuo 1925 m. iki šių dienų. Aštuoniasdešimt metų – tokios apimties medžiaga literatūroje prašytųsi epinio romano. T. Słobodzianekas sugebėjo ją sukoncentruoti į neilgą pjesę, ir per vienos klasės mokinių gyvenimus parodyti visą XX a. Jis nebando nieko smerkti ar teisinti – tiesiog nešališku balsu pasakoja apie sudėtingus žmonių gyvenimus, ir tas pasakojimas tampa universaliu, kalbančiu apie žmogaus prigimtį, apie visos žmonijos praeitį, dabartį, ir – deja, bet visai tikėtina – ateitį.

„Nežinau, kur prasideda šita istorija. Žinau, kur ji nepasibaigia.“ T. Słobodzianek

Bilietai brangs.

ĮSPĖJIMAS: spektaklio metu rūkoma, naudojami „Strobe“ žibintai ir garso efektai.

PASTABA: Žiūrovai, įsigiję bilietus su nuolaida, įeidami į žiūrovų salę, kartu su bilietu PRIVALO pateikti dokumentą, įrodantį teisę naudotis nuolaida.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook