Šiandien

Gegužės 24d.„Elektra“ / Nacionalinis Kauno dramos teatras / „TheATRIUM“ 2020

Aprašymas

Režisierius Jaša Koceli (Slovėnija)

Scenografas Arjan Mihajlovič Cerar (Slovėnija)

Kostiumų dailininkė Branka Pavlič (Slovėnija)

Šviesų dailininkas David A. Francky (Slovėnija)

Kompozitorius Miha Petric (Slovėnija)

Choreografas Tajda Podobnik (Slovėnija)

Režisieriaus asistentė Raimonda Šukytė

Vaidina:

Greta Šepliakovaitė, Jūratė Onaitytė, Daiva Rudokaitė, Tomas Erbrėderis, Ričardas Vitkaitis, Povilas Jatkevičius, Deividas Breivė, Kamilė Lebedytė, Jurgita Maskoliūnaitė, Saulė Sakalauskaitė, Ieva Stašelytė, Aistė Zabotkaitė, Roberta Sirgedaitė

Trukmė – tikslinama.

Premjera 2020 03 25

Pagal Sofoklį, Eschilą, Euripidą

Jauno Slovėnijos režisieriaus Jašos Kocelio spektaklis sukurtas remiantis antikiniais graikų tekstais (Sofoklio „Elektra“, Aischilo „Orestėja“, Euripido „Elektra“, „Orestas“, Sapfo poezija) ir jų refleksijomis istorinio laiko tėkmėje (Hugo von Hofmannstahlio „Elektra“ ir Colmo Tóibíno „Vardų namai“). J. Kocelio spektaklis nuo kitų antikinės literatūros pastatymų išsiskiria griežta ir aiškia interpretacija. Elektra tampa ne tik antikinės graikų dramos personažu, bet ir šiuolaikinės kovojančios moters simboliu. Pasitelkęs daugybę galingų archetipų, slypinčių graikų tragedijose, režisierius kuria universalią stiprios, revoliucingos asmenybės likimo istoriją. Elektros likimas yra istorinė moterų realybė, egzistuojanti kiekvienoje naujoje kartoje. Elektra – ir paklusni moteris, ir laukianti sesuo, ir pritarianti duktė, ir nekaltoji prieš dievus, ir mylimoji be mylimojo. Ji tyliai kenčia, verkia, sensta bei laukia. Jos laukimas beviltiškas ir kupinas nerealizuotų impulsų, neišnaudoto potencialo. Jos energija gali virsti smurtu ir nenuspėjamomis aistromis, ji gali tapti ir didžia keršytoja ar nesustabdoma revoliucioniere. Ji yra jėga, suvienijanti pokyčiams. Tai pasakojimas apie tai, kuo žmogų gali paversti laukimas – paralelinė žmonijos istorija, skaitoma iš moterų akių. Dialogas tarp gyvųjų ir protėvių šešėlių.

Bilietai brangs.

PASTABA: Žiūrovai, įsigiję bilietus su nuolaida, įeidami į žiūrovų salę, kartu su bilietu PRIVALO pateikti dokumentą, įrodantį teisę naudotis nuolaida.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook