Balandžio 24d.PAVASARIO SERENADA | D. Geringas, 'Kaskados', Klaipėdos kamerinis orkestras

Aprašymas

Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Pavasario serenada“ susitiksime su ypatingu muziku, violončelininku ir dirigentu Davidu Geringu. Pasak kolektyvo meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „pernai D. Geringas tapo Tarptautinio Klaipėdos violončelės konkurso veidu – renginys pavadintas jo vardu, todėl Klaipėda pasidarė labai svarbiu tašku pasauliniame šio menininko koncertų žemėlapyje. Į Klaipėdą jis sugrįžta kasmet. Šįkart tai vyks su romantiška šiuolaikiška programa, įtraukiančia net keturis solistus. Bus atliekami kūriniai iš styginių orkestro aukso fondo, nedažnai sutinkami mūsų koncertų programose.“

Tarp jų bus Bohuslavo Martinu Concertino fortepijoniniam trio ir styginių orkestrui. Jis sukurtas trims solistams, tad M. Bačkus pakvietė kartu su orkestru muzikuoti profesionalumu, ansambliškumu ir menine vaizduote pasižymintį fortepijoninį trio „Kaskados“: smuikininkę Rusnę Mataitytę, pianistę Albiną Šikšniūtę ir violončelininką Edmundą Kulikauską.

D. Geringas į programą įtraukė ir Eduardo Lalo Koncertą violončelei d-moll, kurio solo partijai jis pasirinko Rugilę Juknevičiūtę, pernai sėkmingai pasirodžiusią II tarptautiniame Klaipėdos violončelės konkurse. Jaunoji violončelės žvaigždutė mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir yra Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė.

Koncerte išgirsime net dvi serenadas. Programą pradės Josefo Suko Serenada, o pabaigoje išgirsime Antoníno Dvořáko Serenadą styginiams, jaudinančią melodingumu, lengvumu, tyru ir nerūpestingu skambesiu. „Pavasario serenada“ klausytojams leis patirti subtilaus grožio akimirkas.
Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook