Šiandien

Renginys įvykoPremjera. Platonas. DIALOGAI, rež. Motiejus IVANAUSKAS

 • Klaipėda2020-04-15
 • Vilnius2020-04-28
 • Vilnius2020-05-05
 • Vilnius2020-05-05
 • Vilnius2020-05-22
 • Vilnius2020-05-22
 • Vilnius2020-09-19
 • Vilnius2020-09-19
 • Vilnius2020-09-19
 • Vilnius2020-09-20
 • Vilnius2020-09-20
 • Vilnius2020-09-20
 • Vilnius2020-09-20
 • Vilnius2020-09-20

Aprašymas

Gerbiami žiūrovai,

Apgailestaujame, kad 2020 m. balandžio 9,10 d. 19 val. spektaklis „Dialogai“ atšaukti dėl koronaviruso.

Maloniai prašome pasirinkti ne bilietų grąžinimą, o jų pratęsimą ir apsilankyti spektaklyje rudenį.

Jūsų įsigyti bilietai į 2020 m. balandžio 9 d. 19 val. galios 2020 m. rugsėjo 19 d. 19 val. rodymui;

2020 m. balandžio 10 d. 19 val. bilietai galios 2020 m. rugsėjo 20 d. 19 val. rodymui. Spektaklį rodysime Menų spaustuvėje.

Pasirinkę pratęsti bilieto galiojimą Jūs išreiškiate palaikymą Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui ir aktoriams. Mes tai labai vertiname, todėl dovanosime Jums galimybę apsilankyti naujos rudens premjeros generalinėje repeticijoje! Norinčius prašome registruotis el. paštu audra.pivoriuniene@teatras.lt.

Jei pageidaujate grąžinti bilietus ir atgauti sumokėtus pinigus, tai galite padaryti karantinui pasibaigus toje kasoje, kurioje jie buvo įsigyti.

Jei bilietai buvo pirkti internetu – juos galima grąžinti prisijungus prie savo paskyros www.tiketa.lt (irgi tik pasibaigus karantinui).

Daugiau informacijos ieškokite – www.teatras.lt

Režisierius — Motiejus IVANAUSKAS

Dailininkė — Izabelė NAREČIONYTĖ

Kompozitorius — Matas SALADŽIUS

Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS

Režisieriaus asistentė — Regina GARUOLYTĖ

Vaidina: Vytautas ANUŽIS, Elzė GUDAVIČIŪTĖ, Šarūnas ZENKEVIČIUS, Povilas JATKEVIČIUS

2019 metais Motiejus Ivanauskas laimėjo LNDT organizuojamos Jaunųjų kūrėjų platformos konkursą. Jo pasiūlyta tema teatrui – scenoje prikelti Platono užrašytus „Dialogus“ (Platono užfiksuotas jo mokytojo, Sokrato, mintis) – komisijai pasirodė verta tolesnio vystymo.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje aktorystę neseniai baigęs Motiejus Ivanauskas sako: „Daug kas liudija, kad gyvenime dažnai svarbus yra „aukso viduriukas“. Kitaip sakant – balansas tarp dviejų priešingų polių. Tai galioja ir psichologijoje, ir politikoje, ir naujo spektaklio struktūroje. ,,Dialoguose“ dėmesį traukia tai, kad Sokrato mokymai lyg ir akivaizdžiai ragina siekti „amžinųjų vertybių-dorybių“ – išminties, saiko, valios ugdymo – tačiau tuo pat metu jaučiama „laisva“ antikinės Graikijos atmosfera, ironiškas Sokrato požiūris save, pašnekovus ir į paties pasiūlomus pamąstymus. Tai iš karto nuteikia palankiai, nes Sokratas nelaiko savęs visažiniu, o tiesiog iškelia į paviršių tam tikras problemas, kurios tada visiems pasidaro akivaizdžios“, – sako jaunasis režisierius Motiejus Ivanauskas.

Sokratas – pagrindinis „Dialogų“ veikėjas, kurį vaidins Vytautas Anužis – savo amžininkams tiesmukai sakydavo, ką mano apie juos ir jų poelgius, o savo samprotavimus pagrįsdavo tvirtais argumentais taip, kad pašnekovai dažnai likdavo nusivylę, nes suprasdavo, kad nebegali paprieštarauti. Visgi, Motiejus Ivanauskas sako, kad dabar tikrai nesinori kurti pamokančio kūrinio, naudojant Sokrato išmintį kaip tiesos etaloną (tam greičiausiai nepritartų ir pats Sokratas, ne kartą sakęs: „žinau, kad nieko nežinau“). Daug paveikesnis atrodo principas, kai epizodai tiesiog paleidžiami „sklandyti“ tarp žiūrovų, paliekant galimybę pasijuokti, prieštarauti, galbūt – sutikti.

„Dialogų“ forma ypač paranki teatre. Kaip žinia, Sokratas, kalbėdamas su žmonėmis, užduodavo tikslius klausimus, kurie nuvesdavo prie to, kad pašnekovas akivaizdžiai pamatydavo, jog prieštarauja pats sau ir turėdavo pripažinti buvęs neteisus. Šiek tiek archajiška šių dialogų maniera gal ir skamba egzotiškai, tačiau tai suteikia galimybę įžvelgti, o įžvelgus – paryškinti komiškąją Sokrato pasikalbėjimų pusę.

Spektaklyje taip pat naudojamos ištraukos iš kūrinių: Ksenofonto „Atsiminimai apie Sokratą" ir Aristofano „Debesys".

Spektaklio rėmėjas: LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTERIJA

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook