Šiandien

Renginys įvyko„Navigacijos (Blogi orai)“ / Arturas Bumšteinas / TheATRIUM 2020

Aprašymas

Režisierius, idėjos autorius Arturas Bumšteinas

Instrumentų meistras Ernestas Volodzka

Garso režisierius Jurgis Tamošiūnas

Šviesų dailininkas Julius Kuršis

Bendradarbiaujant su „Kala Sound System“

Prodiuseris „Operomanija“

Atlikėjai: Gitis Bertulis, Ivan Cheng, Gailė Griciūtė, Greta Grinevičiūtė, Alanas Gurinas

Trukmė 30 - 50 min. (be pertraukos)

Premjera 2017

Barokiniame teatre scenos darbininkais dažnai būdavo jūreiviai, valdantys scenos mechanizmus, lyg naviguotų burlaivį. Galerinėje performanso „Navigacijos (Blogi orai)“ versijoje barokinės lietaus, vėjo ir griaustinio mašinos, judėdamos didelėje tuščioje erdvėje, seka tropinių ciklonų keliais ir palieka virš vandenyno pernešamų augalų sėklų pėdsakus. Klimato reiškiniai, stebimi iš nuolat kintančios perspektyvos, tampa daugialype patirtimi, ritualu, skirtu pasigrožėti.

„Navigacijos (Blogi orai)“ – tai performatyvus garso meno įvykis; jo centre – barokinio teatro triukšmo mašinos, kuriomis kūrinio idėjos autorius Arturas Bumšteinas domisi jau nuo 2012 m. „Blogų orų“ projektui kartu su scenografijos meistru jis atkūrė vėjo, lietaus, jūros ir griaustinio garsus imituojančias mašinas, atitinkančias XVII a. Europos teatrų kanonus.

Performanso metu atlikėjų ansamblis vietoj muzikinių natų ar choreografinių instrukcijų naudoja įvairių epochų meteorologinius žemėlapius ir jų fragmentus, kurie kuria kūrinio dinamiką ir metaforiškai „įsuka“ natūralių gamtos reiškinių ratą.

„Atlikėjai nekuria garso efektų per se. Tai, ką šiame kūrinyje jie daro, yra panašiau į patyrusius džiazo muzikantus, improvizuojančius jiems gerai žinomo standarto tema.“

John Doran, „The Quietus“

2019 m. Arturas Bumšteinas apdovanotas „Boriso Dauguviečio auskaru“ už novatoriškus ir originalius žingsnius teatre (garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas performansuose „Blogi orai“ ir „Olympian Machine“).

Renginio vieta bus patikslinta.

Bilietai brangs.

PASTABA: Žiūrovai, įsigiję bilietus su nuolaida, įeidami į žiūrovų salę, kartu su bilietu PRIVALO pateikti dokumentą, įrodantį teisę naudotis nuolaida.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook