Šiandien

Renginys įvykoAAT | ARTŪRO AREIMOS TEATRO SPEKTAKLIS „VIRIMO TEMPERATŪRA 5425“

Aprašymas

Atšauktas. Bilietus galite grąžinti iki kovo 21 dienos kasose, kuriose juos pirkote.

* Spektaklio bilietai galios į bet kurį kitą AAT spektaklį iki birželio 1d.

PIRMASIS TEATRO SERIALAS LIETUVOJE

1 sezonas

1,2,3 serijos.

Pjesės veikėjai - nėra žmonės, kurie elgtųsi lengvai, įprastai. Įtampa tarp personažų kyla iš paradokso, iš nieko, iš to, kad tai neatitinka mūsų moralinių normų, įsitikinimų, galbūt nusistovėjusio adekvataus vertinimo. Ir tai parodo jų, kaip šeimos, atskirtį.

Spektaklio atspirties taškas – vartotojiškumas. Pagrindinė abejingumo, nejautrumo kitam žmogui priežastis, kai jį galime iškeisti į daiktą, kai žmogaus individualybė vertinama tik daiktais. Pjesėje kalbama apie šeimą: motiną, tėvą, neįgalų sūnų. Tėvai – tipiški vartotojai – nusprendžia, kad jiems reikia nuomininko, kad tėvas galėtų nebedirbti ir laimingai gyventi. Galiausiai paaiškėja, kad sūnus, neatitinkantis susikurto tobulo ir teisingo gyvenimo modelio, jiems trukdo. Pabaigoje tėvai savo sūnų tiesiog suvalgo.

Svarbu kalbėti apie tai, jog vartotojų kontekste nevartojantieji yra išstumiami į paribį, tokie žmonės yra neįgalūs, tai yra, ne(į)galintys būti vartotojais. Paprastai kalbant, jeigu tu nevartoji, tai suvartos tave. Deja, gyvename epochoje, kai žmonės vienu metu yra ir pirkėjai, ir prekės.

Šių dienų problema yra tokia, kad dauguma mūsų esame prisirišę prie savo daiktų ir jais esame suvaržyti. Mes linkę per daug sureikšminti materialinius objektus ir net aukoti savo laisvę, santykius, karjerą, šeimą bei sveikatą jų labui.

Mes norime jaustis pilnaverčiais. Mes norime jaustis patenkintais. Šis neprotingas vartojimas yra tai, kas mums nesuteikia jokios laimės, taip pat sukelia mūsų aplinkos degradavimą.

Pjesė buvo pripažinta geriausia 2016 metų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“.

2017 m. Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso laimėtoju išrinktas Artūro Areimos teatro eskizas pagal Virginijos Rimkaitės kūrinį „Virimo temperatūra 5425“.

Režisierius,scenografas: Artūras Areima

Aktoriai: Tadas Gryn, Monika Poderytė, Valerijus Kazlauskas

Šviesų dailininkas: Julius Kuršys

pagal Virginijos Rimkaitės pjesę "Virimo temperatūra 5425"

Fotografijų autorė : Laura Vansevičienė

daugiau info: www.areimosteatras.lt

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook