Šiandien

Renginys įvykoPERKUSIJA IR CHORAS | Vasaros koncertų ciklas

Aprašymas

Šiame koncerte susitiksime su Pavelo Giunterio vadovaujamu ansambliu „Giunter Percussion“ ir Alfonso Vildžiūno diriguojamu Klaipėdos choru „Aukuras“. Vakaro programoje bus atliekami kūriniai, intriguojantys netikėtomis choro balsų ir mušamųjų instrumentų tembrinėmis spalvomis.

Muzika mušamiesiems instrumentams gali būti labai įvairi – emocionali ir intelektuali, suteikti klausytojui energijos, išlaisvinti vaizduotę. Jos repertuaras ir instrumentų arsenalas ypač prasiplėtė XX amžiuje, kai ne tik smarkiai padidėjo mušamųjų vaidmuo simfoninio orkestro sudėtyje, bet ir pradėjo atsirasti vien tik mušamųjų instrumentų ansambliai, kuriems buvo rašomi nauji kūriniai.

Kartais šiuolaikiniai kompozitoriai pasirenka kurti perkusijai ir chorui. Tarp tokių autorių yra lietuvis Jonas Tamulionis ir amerikietis Gene Koshinski. Pastarojo Koncertas marimbai, perkusijai ir chorui pelnė Amerikos kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos R. Nissimo vardo premiją.

Įvairiuose konkursuose J. Tamulionio kūriniai taip pat yra gavę daugybę apdovanojimų. Savo opuse „Missa Africana“ mišriam chorui ir mušamiesiems kompozitorius panaudojo minėto žemyno ritmus ir melodijas.

Grojimas mušamaisiais ir dainavimas yra vienos seniausių muzikavimo tradicijų pasaulyje. Kviečiame su jomis susipažinti!
Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook