Šiandien

Renginys įvykoBACH-BEETHOVEN-BARTULIS | M.Bačkus, V.Čepinskis, M.Bazaras

Aprašymas

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje randame daugiausiai žymių kompozitorių, kurių pavardės prasideda raide B. Su trijų didžiųjų kūrėjų muzika susitiksime Klaipėdos kamerinio orkestro programoje „Bach–Beethoven–Bartulis“. Baroko epochos vokiečių genijus, klasicistinės Vienos mokyklos grandas ir teatrališkasis lietuvių neoromantikas – trys skirtingos istorinės epochos, trys itin savito braižo kūrybinės asmenybės. Johanno Sebastiano Bacho kūriniai darė didelę įtaką jaunajam Ludwigui van Beethovenui savo muzikine logika ir emocijų gelme. Vidmantas Bartulis domėjosi jais abiem, todėl šį kūrėjų trio galima apjungti ir per jo interesų prizmę. Stilių, žanrų, manierų ir nuotaikų įvairove pasižymėjęs lietuvių autorius kūryboje yra prisipažinęs “Mein lieber freund Beethoven” ir “I like J. S. Bach”.

Trijų didžiųjų kūrėjų tris stambius koncertinio žanro opusus kartu su Klaipėdos kamerinio orkestru, šioje programoje susijungsiančiu su Šiaulių kameriniu orkestru, atliks trys solistai: klaipėdiečių kolektyvo meno vadovas Mindaugas Bačkus (violončelė), šiauliečių orkestro lyderis Vilhelmas Čepinskis (smuikas) ir Motiejus Bazaras (fortepijonas). Intriguoja tai, kad L. van Beethoveno Trigubas koncertas smuikui, violončelei ir fortepijonui bus atliekamas ne su simfoniniu orkestru, bet jo versija su styginių orkestru ir timpanais, kurią sukūrė V. Čepinskis.

Programa „Bach–Beethoven–Bartulis“ pasižymės intelekto ir emocijų darna, suteiksianti klausytojams progą patirti gilių ir vertingų įspūdžių.
Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook