Šiandien

Renginys įvykoAnton Čechov Dėdė Vania, rež. Tadas Montrimas

Aprašymas

Spektaklis rusų kalba rodomas Literatūriniame A. Puškino muziejuje Markučiuose (Subačiaus g. 124, Vilnius).

Lietuvos rusų dramos teatras pristato imersinio (įtraukiančio, interaktyvaus) teatro spektaklį rusų kalba pagal A. Čechovo pjesę „Dėdė Vania“. Spektaklio inscenizacijos autorius ir režisierius statytojas – Tadas Montrimas. Inovatyviu principu sukurtame spektaklyje žiūrovas su gidu keliaus po skirtingas veiksmo vietas, tapdamas nematomu ir nebyliu ten vykstančių įvykių liudininku. A.Puškino muziejus Markučiuose – ideali vieta atkurti XIX amžiaus pabaigos, kaip pats Čechovas įvardijo, „scenas iš provincijos gyvenimo“. Patogi ne tik geografinė padėtis, autentiškumą ir atmosferą išsaugoję muziejaus kambariai, bet ir kalvoto landšafto teritorija aplink namą, tinkama atskiras scenas vaidinti ne tik namo patalpose, bet ir aplink jį, taip dovanojant žiūrovams tikrą „kelionės laiku“ pojūtį.

Į „Dėdę Vanią“ susirinkę žiūrovai bus padalijami į 4 grupes po 15 žmonių. Kiekvienai grupei skiriamas gidas – stalkeris, kurio užduotis – koordinuoti žiūrovų kelionę po 1896 m. Čechovo parašytą kūrinį. Gidai supažindins savo grupes su būsimo spektaklio žaidimo taisyklėmis, žiūrovų pareigomis ir teisėmis bei išdalins kaukes, kurių žiūrovai neturės teisės nusiimti iki pat spektaklio pabaigos. Vienu metu bus vaidinamos 4 atskiros scenos, stebimos skirtingų grupių žiūrovų, kurios pagal gidų nurodymus keliaus spektaklio erdvėje. Kambariai Markučių dvare atskirti durimis, bet tiek žiūrovai, tiek pjesės herojai, būdami savo aplinkoje, gali girdėti už sienos vykstantį gyvenimą.

Spektaklio „Dėdė Vania“ kūrėjų tikslas – atkurti ne pjesės siužetą, bet pačią situaciją – neapykantos, savigraužos, pykčio, o kartu ir meilės bei aistros perpildytus Voinickio namus. Norime žiūrovui sukurti sąlygas ne tik stebėti, bet ir patirti, maksimaliai pasinerti į visiškai naujus išgyvenimus, patirtis, jausmus.

Spektaklyje vaidina:
Aleksandras Vladimirovičius Serebriakovas, atsistatydinęs profesorius - Aleksandr Agarkov
Jelena Andrejevna, jo žmona - Juliana Volodko
Sofija Aleksandrovna (Sonia), jo duktė iš pirmosios santuokos - Jelena Orlova
Marija Vasiljevna Voinickaja, slaptojo patarėjo našlė, pirmosios profesoriaus žmonos motina - Inga Maškarina
Ivanas Petrovičius Voinickis, jos sūnus - Viačeslav Lukjanov
Michailas Lvovičius Astrovas, gydytojas - Andrius Darela
Ilja Iljičius Teleginas, nusigyvenęs dvarininkas - Jurij Ščiuckij
Marina, sena auklė - Valentina Lukjanenko
Serebriakovo mirusi žmona - Liuda Gnatenko
Palydovas - Artur Svorobovič
Palydovas - Artūras Aleksejevas
Palydovas - Telman Ragimov
Palydovas - Aleksandr Kanajev
Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook