Šiandien

Renginys įvykoIŠEITIES TAŠKAS: EGZILĖ | Atviras ratas

Aprašymas

POEZIJA IR MUZIKA PAGAL ALGIMANTO MACKAUS KŪRYBĄ

 

Justina Smieliauskaitė – aktorė, 2016 m. baigusi LMTA vaidybos studijas, kurianti vaidmenis Vilniaus miesto teatre „Atviras ratas” ir Keistuolių teatre. Justina – poezijos ir muzikos ciklo “Po arkomis” iniciatorė ir dažna poezijos skaitymų dalyvė.

 

Nikolajus Polujanovas – pajūrio bei vėjo dievybės Vėjopačio vardą pseudonimu pasirinkęs elektroninės muzikos kūrėjas, savo kūryboje jungiantis gilų ir melancholišką deep techno, lietuvių liaudies motyvus ir gamtišką, atmosferišką, vietomis - kone meditatyvų skambesį. Vėjopačio kūrybinė veikla tęsiasi nuo 2011 metų, per kuriuos muzikantas išleido 5 albumus.

 

Poezijos ir muzikos vakare skambės išeivijos poeto Algimanto Mackaus eilės, skaitomos aktorės Justinos Smieliauskaitės, ir Nikolajaus Polujanovo - Vėjopačio elektroninė muzika, persmelkta melancholiškų etninių motyvų. Performanso metu sukuriama neįpareigojanti, bet sukaupta atmosfera, jog klausytojas - žiūrovas lengviau "panertų" į poeto Algimanto Mackaus pasaulį. Visa tai kuriama pasitelkiant performatyvias priemones - vizualizacijas, šešėlių ir šviesų žaismą, atlikėjų judėjimą.

Algimantas Mackus (1932-1964) – lietuvių poetas, karo metais su šeima pasitraukęs į JAV. Būdamas vienas žymiausių bežemių kartos atstovų Mackus savo kūriniais atveria plačius ir skausmingus visos epochos vienatvės bei ilgesio klodus; savyje poeto kūriniai talpina neapykantą egzilei, nesusitaikymą su ja, bandymą nuo jos apsisaugoti ir čia pat – egzilės teigimą, troškimą, tam tikra prasme – net tylų, ramybės kupiną jos pripažinimą ir savitą šlovinimą. A. Mackaus eilėse užkoduotas tragiškas, bet viltingas prasmės ieškojimas, skaitytoją panardinantis ne tik į liūdesį, bet ir į giliai išjaustą vidinį pasaulį.

„Iš tikrųjų aš siūlau beprasmišką egzilės gyvenimą, nes daugiau negu žodžiai kalba gyvenimai, aš siūlau išdidumo kupiną egzilę, nes tokioje egzilėje palieka vietos ir mūsų karčios egzistencijos ironijai, skausmui ir tiesai išsakyti.“ (Metmenys, Nr. 9, 1965) 1992

___

 

Šis spektaklis yra Kauno miesto kamerinio teatro Jaunimo festivalio "IŠEITIES TAŠKAS" programos dalis.

Projektą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos apie festivalį www.kamerinisteatras.lt

Renginio metu privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Negalintiems dėvėti kaukių rekomenduojama nešioti veido skydelį.

 

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook