Šiandien

Renginys įvykoKino teatras Arlekinas: Trumpas kinas. Lietuviški filmukai vaikams.

Aprašymas

„Lietuviški filmukai vaikams“ – nuotaikinga, įkvepianti ir pamokanti lietuvių kūrėjų trumpųjų filmų programa, skirta mažiesiems kino mylėtojams. Programoje pristatomi 3 animaciniai filmai,

nukeliantys į ryškius ir spalvotus pasaulius, kuriuose išvysite meškino Miko ir jo geriausių draugų voverės Sonatos bei katino Gabrieliaus nuotykius, protingiausia pasaulyje trokštančią būti mergaitę Matildą bei linksmąją arkliukę Šokliukę.

 

Lietuviškų trumpametražių agentūra „Lithuanian Shorts“ pristato naują iniciatyvą – TRUMPAS KINAS, kuria siekiama populiarinti trumpojo kino žanrą ir pristatyti aktualias, žiūroviškas trumpametražių filmų programas kino teatrų repertuaruose. Šį rudenį bus rodomos dvi programos – „Lietuviški filmukai vaikams“ ir „Mūsų pasaulis“, pristatančios kino festivaliuose pripažintų kino kūrėjų darbus.

 

Programą sudaro animaciniai trumpametražiai filmai:

 

„Matilda ir atsarginė galva“, rež. Ignas Meilūnas, animacinis 2020, 13 min.

 

Tai istorija apie mergaitę, trokštančią būti protingiausia pasaulyje. Kai visi išmokti dalykai nebetelpa į galvą, mama jai nuperka atsarginę. Dvi galvos – tikrai geriau nei viena. Tačiau greitai Matildai tampa nebeaišku, kurią galvą kada nešioti, o galiausiai atsarginė galva kažkur dingsta. Nežinia, ką reikėtų daryti, jei ne per langą įskridęs kiemo vaikų nuspirtas kamuolys. Jis visam laikui pakeičia Matildą.

 

„Pieno baras“, rež. Urtė Oettinger, animacinis 2019, 13 min.

 

Kasdien po pamokų Mikas ir jo geriausi draugai voverė Sonata bei katinas Gabrielius susitinka Pieno bare. Vieną dieną draugai jame netikėtai atranda nuotrauką, kurioje – į Miką be galo panašus meškinas, bandelių valgymo čempionas. Galbūt tai Miko tėtis? Bandydami tai išsiaiškinti ir surasti legendinį čempioną, draugai ima organizuoti Pieno baro čempionatą. „Pieno baras“ – nuotaikingas animacinis filmas visai šeimai apie nuoširdumą ir tikrus draugus, kurie tampa šeimos dalimi.

 

„Šokliukė ir Kalėdų eglutė“, rež. Katerina Vykhodseva, animacinis 2018, 24 min.

 

Šokliukės gimtajame miestelyje viskas alsuoja džiaugsmo kupinu šurmuliu, nes artėja Kalėdos. Visi namai išpuošti gražiomis Kalėdų dekoracijomis. Visi, išskyrus vieną... Barbora buvo tiek užsiėmusi rengdama kalėdinį vakarėlį, kad visiškai pamiršo apie Kalėdų eglutę! Šokliukė imasi iniciatyvos ir iš palėpės atneša seną dirbtinę eglutę. Tačiau dirbtinei eglutei sulūžus, iki kalėdinio vakarėlio pradžios reikia surasti naują eglutę.

 

Visos programos trukmė: 50 min.

Rekomenduojama vaikams nuo 3 metų

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook