Šiandien

Spalio 16d.OVACIJOS LUDWIGUI VAN BEETHOVENUI

Aprašymas

 

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistė

IEVA PRANSKUTĖ (smuikas)

Dirigentė

JUOZAS DOMARKAS

 

Programoje

Ludwig van Beethoven – Uvertiūra „Koriolanas“

Ludwig van Beethoven – Simfonija Nr. 5 c-moll („Likimo“), op. 67

Felix Mendelssohn – Koncertas smuikui ir orkestrui e-moll, op . 64

 

1770 metų gruodžio 17 dieną pasaulį išvydo kontraversiška asmenybė, sunkiai sukalbamas, ne itin švelniu charakteriu bei grubia elgsena pasižymėjęs, tačiau šiandien už savo kūrybą klasikinės muzikos genijumi laikomas kompozitorius Ludwigas van Beethovenas.

2020 metais pasaulis mini 250-ąsias kompozitoriaus gimimo metines. Kauno simfoninis orkestras į savo rudens/žiemos koncertino sezono repertuarą taip pat įtraukė šventinį koncertą dedikuotą būtent šiam Vienos klasikui.

Vakaro programoje skambės uvertiūra „Koriolanas“. Klausytojai taip pat išgirs vieną žymiausių simfonijų pasaulyje – Penktąją simfoniją, kurią daugelis žino kaip „Likimo“. Šis sudėtingas opusas reikalauja profesionalaus atlikimo bei meistriško ir išskirtinio batutos valdymo. Visų šių savybių nestokoja gyva legenda tapęs Maestro Juozas Domarkas. Būtent jis savo išraiškingais ir meistriškais batutos mostais klausytojams atvers tikrąjį opusų grožį.

Pirmą kartą su Kauno miesto simfoniniu orkestru taip pat pasirodys ir F. Mendelssohno Koncertą smuikui ir orkestrui e-moll, op. 64 atliks tarptautinių konkursų laureatė, su pasaulinio garso meistrais, įvairiose koncertų salėse koncertuojanti, už Lietuvos kultūros populiarinimą tarptautiniu mastu Lietuvos Respublikos ambasados Vienoje apdovanota smuikininkė – Ieva Pranskutė.

 

Koncerto organizatorius – KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras

Tel. 8 (37) 204 589

El. p. info@kaunosimfoninis.lt

Daugiau: www.kaunosimfoninis.lt

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook