Šiandien

Lapkričio 12d.Estijos rusų teatras/ Yasmina Reza SUSITAIKYMO MENAS Rež. Filipp Loss

Aprašymas

 

Lapkričio 12 d. Estijos rusų teatras/ Yasmina Reza SUSITAIKYMO MENAS Rež. Filipp Loss atšauktas. Bilietus galima grąžinti kasose kuriose buvo pirkti iki lapkričio 26 d.

 

Estijos rusų teatras

Yasmina Reza

SUSITAIKYMO MENAS

 

Komedija rusų kalba, su lietuviškais titrais; N-14

Trukmė – 1 val. 30 min.

Premjera – 2018 m. spalio 20 d.

 

Režisierius – Filipp Loss

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Juliana Laikova

Šviesos dailininkas – Anton Andrejuk

Muzikinis apipavidalinimas – Aleksandr Žedeliov

Plastika – Olga Privis

Garso režisierė – Irina Bačerikova

Kovų scenų statytojas – Dmitrij Kordas

Režisieriaus padėjėja – Larisa Čerkasova

 

Dvi sutuoktinių poros susitiko, kad aptartų savo sūnų muštynes, galų gale susipyko ir prikalbėjo iš pradžių kaimynams, o paskui ir vieni kitiems visa tai, kas anksčiau būdavo numalšinama dėl politinio korektiškumo ir auklėjimo. Akivaizdu, kad šioje komiškoje istorijoje autorė atskleidžia buržuazinės visuomenės silpnumą ir veidmaniškumą, Vakarų liberalizmo krizę, santuokos institucijos žlugimą. Aukštuomenės pokalbio metu herojai nusiplėšia kaukes. Priverstinės šypsenos, griežtas oficialumas, itin taktiški atsiprašymai – visa tai praranda bet kokią prasmę.

 

Viena iš herojų, demonstruojanti, jog yra didelė meno mylėtoja, giliai susirūpinusi Afrikos vaikų likimu, nuolat keikia savo namų darbininkę, kuri „amžinai pamiršta pastatyti kokakolą į šaldytuvą“, finale sukelia ekscentrišką ašaringą isteriją, mėtydama oponentės rankinę. Pabrėžtinai ramūs vyrai iš pradžių stovi nuošalyje, tačiau netrukus nusprendžia, kad tokioje situacijoje būtų ne pro šalį išgerti po stiklinaitę viskio, kad „pamatytų pasaulį maloniai aiškiai“. Vyrams vis labiau girtėjant, dramaturgės sumanymu, didėja ir patosas, kuris kartais pasiekia Bunuelio aukštumų.

 

Yasmina Reza – prancūzų dramaturgė, išgarsėjusi savo pjese „Menas“ („Art“, 1994), kuri buvo pastatyta svarbiausiose pasaulio scenose ir daug metų puikavosi Maskvos ir Sankt Peterburgo teatrų repertuaruose.

 

2007 metais sukurta pjesė „Skerdynių dievas“ (Le Dieu du carnage) pirmą kartą buvo pastatyta Ciuriche, vėliau buvo sėkmingai rodoma Niujorko, Londono, Paryžiaus scenose. 2009 metų kovą pjesė buvo tituluota „geriausia Londono 2008 m. teatro sezono komedija“ ir pelnė Laurence Olivier premiją.

 

2011 metais režisieriaus Romano Polanskio filmas pagal šią pjesę tapo vienu iš Venecijos festivalio atradimų.

 

Vaidina:

Veronique Houllie – Tatjana Jegoruškina

Michel Houllie – Dmitrij Kosiakov

Alain Reille – Viktor Marvin

Annette Reille – Anna Sergejeva

 

 

https://veneteater.ee/show/iskusstvo-primireniia.html

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook