Renginys įvykoCommon People: „Madame“ | Kaunas

Aprašymas

 

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ rudens vakarais toliau kvies žiūrėti ir diskutuoti apie dokumentinius filmus Kauno menininkų namuose ir Kirtimų kultūros centre, Vilniuje.

Bendradarbiaujant su Vilniaus Queer festivaliu „Kreivės“ rugsėjo 29 d. 19 val. KMN vyks filmo „Madam“ (rež. Stéphane Riethauser, 2019 m.) peržiūra. Rugsėjo 30 d. filmas bus rodomas Kirtimų kultūros centre.

Filmą abiejuose miestuose pristatys Augustas Čičelis – Vilniaus queer festivalio „Kreivės“ organizatorius, programos sudarytojas, vienas queer archyvo Lietuvoje iniciatorių.

„Madam“ kviečia leistis į asmenišką kelionę, kurios metu, Caroline – žavinga devyniasdešimtmetė močiutė, ir filmų kūrėjas, jos anūkas Stéphaneʼas nagrinėja lytinės tapatybės vystymą ir perdavimą patriarchalinėje aplinkoje. Caroline, pažadėta šeimyniniam gyvenimui 1920-aisias, sugeba išsivaduoti iš priverstinės santuokos gniaužtų ir tampa sėkminga verslininke, nepaklūstančia to meto socialinėms konvencijoms. Tuo pačiu Stéphaneʼui sunkiai sekasi atlikti vaidmenį, kurio visi iš jo tikisi buržuazinėje šveicariškoje šeimoje, kol jis galiausiai atsiskleidžia ir leidžiasi į kryžiaus žygį prieš homofobiją ir seksizmą. „Madame“ – tai šeimos saga, paremta privačių archyvų medžiaga, kuri siūlo dialogą tarp šios ekstravagantiškos matriarchės ir jos gėjaus anūko, mesdama iššūkį socialinę lytį ir seksualumą supantiems tabu.

Rež. Stéphane RiethauserDokumentika, Šveicarija, 2019, prancūzų k., su angliškais ir lietuviškais subt., 94 min.

Bilieto kaina – 3 EUR (2 EUR moksleiviams, studentams, senjorams). Bilietus galima įsigyti renginio vietoje ir „Tiketa“ kasose bei interneto svetainėje.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti unikalius dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras: nuo privilegijų stokojančių visuomenės grupių istorijų iki kultinių figūrų meno ir kultūros istorijoje portretų. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti ne tik apie filmų turinį ir socialinę problematiką, bet ir apie dokumentinio kino reiškinį apskritai. Filmų peržiūrose ir lydinčiose diskusijose keliami klausimai, susiję su dokumentinio kino kūrimo etika, režisūriniais sprendimais. Filmuoti ar nefilmuoti? Kada režisierius(-ė) peržengia artumo su savo subjektu ribą? Ar dokumentinis kinas turėtų atspindėti tikrovę ar kūrėjo viziją? Apie tai diskutuojama bei kalbama žvelgiant į kino filmus, kurių centre – savo istorijas pasakojantys žmonės: jautrūs, ne visada pritampantys, kūrybingi ir ekscentriški.

Projektą kuruoja Karolis Žukas (Kitas Kinas) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).

Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja - Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kirtimų kultūros centras, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras, Vilniaus queer festivalis „Kreivės“.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook