Šiandien

Lapkričio 13d.Vilniaus lapai. Vakaras su rašytoju Rimantu Kmita

Aprašymas

Vakaras su rašytoju Rimantu Kmita

 Renginio kalba (LT)

Rimantas Kmita – rašytojas, literatūros kritikas, humanitarinių mokslų daktaras, poetas. Jo romanas „Pietinia kronikas“ (Tyto alba, 2016) parašytas šiaulietiška šnekta, susilaukė neįtikėtino populiarumo tarp skaitytojų ir 2017-aisiais pelnė Jurgos Ivanauskaitės literatūrinę premiją, taip pat buvo pripažintas Metų knyga suaugusiųjų kategorijoje. Pagal knygą buvo sukurtas LRT radijo serialas, po Šiaulių miesto Pietinį rajoną organizuojamos specialios ekskursijos. Romanas išverstas į vokiečių ir ukrainiečių kalbas, šiuo metu pagal jį režisierė Eglė Vertelytė kuria kino filmą.

Šį rudenį Rimantas Kmita skaitytojams pristato naujausią savo romaną „Remyga“ (Tyto alba, 2020), kurio veiksmo vieta – tie patys rašytojo gimtieji Šiauliai, tačiau šįkart autorius kviečia nusikelti į kiek ankstesnį laikotarpį, 1988–1993 metus.

Jurgita Žana Raškevičiūtė – literatūros mokslininkė, humanitarinių mokslų daktarė, dėstytoja ir kritikė. Vilniaus universitete studentus supažindina su sovietinio laikotarpio lietuvių literatūra bei vaikų literatūros klasika, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute dirba tekstologinį darbą. Kartu yra šiuolaikinės lietuvių literatūros skaitytoja bei vertintoja, recenzijas skelbianti nuo 2015 m.

Virginijus Kinčinaitis – dailės teoretikas, kritikas, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytojas, ilgus metus dirba Šiaulių dailės galerijoje. Tyrinėja postmoderniąją dailę, vizualinę kultūrą, analizuoja ją plačiame šiuolaikinės kultūrologijos ir filosofijos kontekste, yra parašęs keletą knygų. Kuria ir veda temines radijo ir TV laidas, kultūros komentarus.  Rengia savo fotografijų parodas, jau trečią dešimtmetį organizuoja šiuolaikinio meno festivalį „Virus“, nuo 2002 m. – medijų meno festivalį „Enter“.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook