Šiandien

Renginys įvykoKūrybinės dirbtuvės kūdikiams ir jų tėvams „Kur joji, Jonai?

Aprašymas


Kūrybinės dirbtuvės-mokymai 10 - 36 mėn. kūdikiams ir jų tėvams ,,Kur joji, Jonai?‘‘
Aktorė-režisierė Saulė Degutytė ir muzikantas, etnologas Gediminas Žilys, kviečia 10–36 mėn. vaikus ir jų tėvelius atsigręžti į mūsų senolių gyvojo, bet vis labiau užmarštin grimztančio paveldo aruodus.
Dirbtuvių kūrėjai žada pačius mažiausius žiūrovus ir jų tėvelius išmokyti senovinių, autentiškų žaidinimų, padėsiančių su žaisme ir, svarbiausia, praktine nauda atlikti kasdienius valgymo, apsirengimo, ruošimosi miegeliui ir kitus ritualus, skirtus kiekvienai dienos daliai: RYTUI, VIDURDIENIUI ir VAKARUI, o taip pat bus mokomos lopšinės - NAKČIAI. Dirbtuvėse naudojama smulkioji lietuvių tautosaka, t. y. mįslės, žaidinimai, taip pat senovinės apeiginės dainos, pateikiama idėjų, kaip galima namuose įdomiai žaisti su vaikais, naudojant paprastus buities daiktus: puodelį, šaukštą, pagalvę, pintą krepšį ir t.t. Dirbtuvių tekstus galėsime atsiųsti jums asmeniškai.
Nuo pat seniausių laikų vaikų ugdymas, paremtas tradicijomis, buvo įprastas dalykas. Apie tai liudija ne tik išlikę daugybė pasakų, vaikų dainelių, žaidimų, bet ir užfiksuotų senosios kartos žmonių prisiminimų. Tautosaka buvo girdima nuo pat mažens ir ne tik giliai įstrigdavo į atmintį, bet ir tapdavo vertybėmis.
Dirbtuvėse gali dalyvauti iki 15 tėvelių su kūdikiais.
Vienas bilietas yra skirtas porai – kūdikiui ir jį lydinčiam asmeniui.
 
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook