Šiandien

Lapkričio 13d.VILNIUS MAMA JAZZ I MARIJUS ALEKSA ir PAULIUS KILBAUSKAS

Aprašymas

Marijus Aleksa ir Paulius Kilbauskas

Marijus Aleksa – dr, elec

Paulius Kilbauskas – el gtr, elec

Lapkričio 13-ąją „Vilnius Mama Jazz“ festivalio lankytojai Šiuolaikinio meno centre turės progos išvysti bei išgirsti ypatingą duetą – užsienio žvaigždžių graibstomą būgnininką Marijų Aleksą ir ypatingai lakia garsine fantazija pasižyminti multiinstrumentalistą Paulių Kilbauską.

1999 m. vos trylikos sulaukęs Marijus Aleksa debiutavo „Vilnius Jazz“ festivalyje. Tai nebuvo tik vienkartinis gabaus jaunuolio blyksnis. Marijus greitai tapo ryškiausiu savo kartos būgnininku, gebėjusiu groti įvairių žanrų džiazą. Tačiau tik šis žanras nebuvo vieninteliu įkvėpimo šaltiniu M. Alekso kūrybiniame kelyje. Jam įtakos turėjo rokas, įvairios elektroninės muzikos atmainos, hip-hopas ir kiti stiliai.

Dar paauglystėje apsilankęs Londone, Marijus liko sužavėtas tenykščio kunkuliuojančio kultūrinio gyvenimo. O po gana greitai besiklostančios karjeros Lietuvoje , Marijus, supratęs, kad nori judėti pirmyn, o ne užmigti ant laurų, pasuko į Londoną, kuriame praleido dešimtmetį. Jis ne tik sugebėjo įsilieti į milžiniška konkurencija pasižyminčią Jungtinės Karalystės sostinės sceną, bet ir tapo ryškia jos dalimi. 2019 m. Marijus buvo atrinktas į rinktinę džiazo grupę „NBLQ” (New Band Leaders Quartet) atstovauti Anglijos jaunąją džiazo kartą viename garsiausių džiazo festivalių pasaulyje „Blue Note At Sea”.

Pastaruosius 10 metų Marijus dalyvavo galybėje koncertinių turų, festivalių ir muzikinių įrašų, daugiau nei 40-tyje pasaulio šalių kartu su tokiomis džiazo muzikos žvaigždėmis kaip Keyon Harold (JAV), China Moses (JAV), Dennis Rollins (JK), Anthony Joseph (JK), Femi Temowo (JK), Joe Armon Jones (JK), Ashley Henry (JK) Gilles Peterson’s All Star Band bei Grammy laimėtoju Bill Laurance (JK). Taip pat grojo su garsiais Lietuvos džiazo muzikantais: Petru Vyšniausku, Vladimiru Čekasinu, Liudu Mockūnu, Dainiumi Pulausku, Domu Aleksa. Taip pat yra grojęs ir su tarptautinėmis pop muzikos žvaigždėmis: „All Saints“, „Blue“, Maverick Sabre ir Maysa Leak.

Marijus turbūt vienas intensyviausiai dirbančių Lietuvos kūrėjų. Jo kelis mėnesius trunkantys turai ar įspūdingos įrašų sesijos prestižinėse studijose tu tokiomis žvaigždėmis kaip Bill Laurance, Ashley Henry, Nubya Garcia, Native Dancer, Ben Marc, Gwen & Tiana tiesiog stulbina ir verčia stebėtis, kaip vienas žmogus gali šitiek suspėti?

Tačiau toks alinantis sesijinio muzikanto darbas galiausiai nepalieka laiko savo kūrybai – o idėjų Marijui netrūksta. 2018 metais M. Aleksa išleido savo pirmąjį solinį muzikos albumą pavadinimu „Maps”. Tai puikus elektroninės šokių muzikos, world, nu-jazz stilių derinys, alsuojantis pirmykšte būgnų energija, kurios apimtas klausytojas tarsi pasineria į transą. Kūriniai iš šio albumo skambėjo „BBC1 Radio”, o vinilo plokštelė buvo platinama Europos šalyse ir Australijoje.

Paulius Kilbauskas ne ką mažiau spalvinga ir įdomi asmenybė. Į Lietuvos muzikos sceną įsiveržęs kartu su kultine ir laiką pranokusia grupe „Empti“ iki pat šiol nepaliauja stebinti savo nekanoniniu požiūriu į elektroninę muziką. Paulius nuolatos nardo garsinėse paieškose, kurios tampa ypač subtiliais muzikiniais pasakojimais.

Antai naujausiame savo darbe „Elements“ P. Kilbauskas tyrinėja tradicinio indoneziečių muzikos instrumento gamelano raišką. Šis albumas – tai tarytum muzikiniai memuarai, kuriuose ne žodžiais, bet garsais įamžinamas vienas jo gyvenimo tarpsnių, t.y. metai, kartu su šeima praleisti Balyje.

Pauliaus kūrybinis kraitis solidus tiek darbų kiekiu, tiek idėjų unikalumu. Jis yra vieno įdomiausių ir konceptualiausių su Lietuvos tautinėmis mažumomis susijusio muzikinio projekto „Bango Collective“ bendraautorių. Be Pauliaus šiame projekte dalyvauja Vilniaus romų taboro gyventojas Bango. Kultūrines ir socialines Vilniaus romų bendruomenės problemas „Bango Collective“ aktualizavo per delikatų garsinį P. Kilbausko pasaulį ir su niekuo nesupainiojamą Bango vokalą.

Muzika P. Kilbausko gyvenime nepaprastai glaudžiai susijusi su vaizduojamuoju menu. Dailė, kinas, teatras ar net kompiuteriniai žaidimai – tai sritys, prie kurių yra prisilietęs šis puikus muzikantas. Ryškiausiomis paletės spalvomis nuspalvinti performansai su dailininku Sigitu Staniūnu, gintarą, šviesą ir muziką apjungianti „Amberscope“ instaliacija, muzika Oskaro Koršunovo spektakliams, garso takeliai Igno Jonyno ar Emilio Vėlyvio filmams. Visa tai sutelpa į dinamišką ir įvairialypį Pauliaus gyvenimo aprašymą.

Marijus ir Paulius yra tikras lobis Lietuvos muzikos padangėje. Tai seni bičiuliai, kurie kartu grojo grupėje „Dublicate“, dirbo prie filmo „Redirected“ garso takelio, o kartais tiesiog susibėga pajaminti studijoje. Tai muzikantai, kurie nebijo mesti kelio dėl takelio ir žengti dar nepramintais garsinių sodų takais idant nuraškytų tik pačius saldžiausius vaisius.

„Vilnius Mama Jazz“ festivalio klausytojai turės nepakartojamą progą išgirsti Marijų ir Paulių vienoje scenoje. Apie tai, kas laukia klausytojų lapkričio 13-ąją, duetas pernelyg neatvirauja ir siekia išlaikyti paslaptyje. Pasak užuominomis kalbančių muzikantų, tai bus tarsi jųdviejų individualių kūrybinių kelių susiliejimas į vieną organišką džiazo ir elektronikos srautą. Tai bus labai ritmiškas, avangardinių sprendimų nevengiantis ir vizualus pasirodymas.

Į vakarinius koncertus prašome nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų.

Išsamesnė informacija apie festivalį www.vilniusmamajazz.lt

Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

 

 

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook