Šiandien

Renginys įvykoINTERNETU | Tango revoliucija

Aprašymas

Ástoro Piazzollos 100-mečiui
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Solistas Vilhelmas Čepinskis (smuikas)
Programa: Ástor Piazzolla, Osvaldo Golijov

Nemokamai

Šį kovo mėnesį sukanka 100 metų, kai gimė Ástoras Piazzolla. Žymus argentiniečių kompozitorius ir atlikėjas laikomas tradicinės tango muzikos novatoriumi, su tango sujungęs klasikinės ir džiazo muzikos elementus ir sukūręs taip vadinamąjį „naująjį tango“ (tango nuevo). Tango skambesį jis praturtino naujomis harmoninėmis ir melodinėmis struktūromis. Piazzollos dėka XX amžiaus VI dešimtmetyje įvyko tango revoliucija, kurios paveiktas šokis peržengė žanro ribas ir užkariavo koncertines scenas.

Á. Piazzollos 100-mečiui skirtoje tango nuevo programoje klausysimės Vilhelmo Čepinskio (smuikas) ir Klaipėdos kamerinio orkestro atliekamos jaudinančios šio kūrėjo muzikos garsų. Tikimės, kad puikių atlikėjų ekspresyvaus muzikavimo žiežirbos palies ir suvirpins virtualiai juos stebinčių klausytojų sielas.

Programoje skambės „Metų laikai Buenos Airėse“ – keturių dalių ciklas, kurį smuikui ir styginių orkestrui pritaikė talentingasis smuikininkas V. Čepinskis, pastaruoju metu vis dažniau besireiškiantis ir kompozitoriaus amplua.

Á. Piazzollos įvykdyta tango revoliucija turėjo didelės įtakos kitų autorių kūrybai. Vienas iš tokių yra Osvaldo Golijovas, kurio opusas “The Last Round” užbaigs žymiajam tango kūrėjui dedikuotą vakarą.

Koncertą kviečiame nemokamai stebėti internetu Facebook arba Youtube platformoje.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook