Šiandien

Renginys įvykoINTERNETU | Kelionės dainos

Aprašymas

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai Romanas Kudriašovas (baritonas), Konrad LevickiTomas Cinelis (smuikai)
Programa: Karl Jenkins, Ralph Vaughan Williams, James MacMillan, Bill Whelan

Koncertas nemokamas

Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Kelionės dainos“, meno vadovo Mindaugo Bačkaus teigimu, pristatys „britų salų muziką, kurią mes retai kada matome kaip skirtingų tautų kūrybą. Dažniausiai ją įvardijame kaip Didžiosios Britanijos muzikinę kultūrą, tačiau tai yra keturios ryškios kultūros: Velso, Škotijos, Anglijos ir Airijos. Visų šių tautų liaudies muzika – itin savita ir spalvinga, tačiau akademinė profesionalioji kūryba – gana panaši, nors vystėsi nevienodai ir skirtingų tautų kompozitorių įtakoje. Šiame koncerte susipažinsime su keturiais labai savitais britų salų kompozitoriais“.
 
Nacionalinės operos studijos Londone absolventas baritonas Romanas Kudriašovas su orkestru atliks anglo Ralpho Vaughano Williamso ciklą „Kelionės dainos“. Pasak Romano, „tai britiškoji atsvara reikšmingiausiems vokiečių-austrų tradicijos dainų ciklams. Tačiau šiame cikle kūrinių nejungia viena pasakojimo gija, vedanti nuo vienos dainos prie kitos. Čia keliautojas kaskart išgyvena ir tarsi pasakoja skirtingus kelionės epizodus“.
 
Klaipėdoje gimęs ir augęs R. Kudriašovas mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Išplaukęs į tarptautinius operos meno vandenis jis dainavo prestižiniuose festivaliuose, o pernai pelnė tarptautinio V. Noreikos vokalistų konkurso diplomą.
 
Airių autoriaus Billo Whelano kūrinyje „Inishlacken“ solo partijas grieš Klaipėdos kamerinio orkestro pirmame pulte sėdintys jaunosios kartos smuikininkai Konradas Levickis ir Tomas Cinelis. Vilnietis Konradas jau antrus metus dirba klaipėdiečių orkestro koncertmeisteriu. Kolektyvo meno vadovas jį apibūdina kaip „naująjį orkestro veidą“.
 
Koncerte taip pat išgirsime du opusus styginių orkestrui: iš Velso kilusio kompozitoriaus Karlo Jenkinso “Palladio“ ir Škotijos kūrėjo Jameso MacMillano “Memento“.
 
Koncerto įrašo kviečiame virtualiai klausytis jums patogiausiu būdu šiais Klaipėdos koncertų salės interneto kanalais:
 
YouTube: https://bit.ly/38xRTEU
 
Facebook: https://bit.ly/2OnrmmQ
 
Bei Lietuvos nacionalinės filharmonijos kanalais:
 
Filharmonijos ir Skaitmeninės koncertų salės Facebook paskyrose, YouTube kanalu (adresas – Lietuvos nacionalinė filharmonija).
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook