Šiandien

Renginys įvykoJMDT PREMJERA | TIE METAI rež. Jonas Vaitkus

  • Panevėžys2021-05-06
  • Panevėžys2021-05-07

Aprašymas

S. Kymantaitė-Čiurlionienė
TIE METAI
Vienos dalies drama

Režisierius – Jonas Vaitkus
Scenografas – Artūras Šimonis
Kostiumų dailininkė – Dovilė Gudačiauskaitė
Kompozitorius – Vytautas Lukočius
Šviesų dailininkas – Renaldas Bartulis
Videomenininkas – Paulius Jakubėnas

Vaidina: Vytautas Kupšys, Jolita Skukauskaitė, Gintautas Žiogas, Andrius Povilauskas, Agnieszka Ravdo, Emilis Pavilionis, Dainius Jankauskas, Asta Preidytė, Ieva Brikė, Vita Šiaučiūnaitė, Julius Tamošiūnas, Eleonora Koriznaitė, Kotryna Siaurusaitytė, Sandra Juzėnienė

Premjera – 2021 m. gegužės 6, 7 d.

Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pjesė „Tie metai“ – mažai žinomas kūrinys, kai kurių tyrinėtojų laikomas viena iš nedaugelio lietuvių dramaturgų sukurtų tragedijų. Tai kūrinys apie karo metų inteligentų iliuzijas ir jų žlugimą. Sukurta 1941 m., pjesė apmąsto pirmosios sovietinės okupacijos patirtį. Atskleisdama žmonių mąstymą ir veikimo būdus, tautinę savimonę, S. Kymantaitė-Čiurlionienė apmąsto to meto inteligentus ištikusią krizę. Pjesės autorė parodo, kad jie nebuvo pasiruošę sovietų propagandai, todėl bandė išoriškai prisitaikyti ir veikti slaptai.
Pjese „Tie metai“ buvo susidomėjęs režisierius Juozas Miltinis, ketino ja pradėti teatro sezoną, tačiau dėl vokiečių cenzūros spektakliui nebuvo lemta išvysti rampų šviesos. Pjesę iš naujo „atradęs“ režisierius Jonas Vaitkus teigia tikįs tokių kūrinių kaip „Tie metai“ reikalingumu šiandienos teatrui. Nors ir pati autorė, ir jos sukurti veikėjai nestokoja naivumo, pjesė aktualizuoja vertybinį pradą – tuo ji artima Kazio Binkio „Atžalynui“, kurį režisierius prieš keletą metų yra pastatęs Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Režisierius skatina stabtelti ir atsigręžti į praeitį, kad pamąstytume, kokie žmonės tuo metu gyveno ir kodėl įvykiai susiklostė būtent taip. „Tai jaudinanti dokumentinė kronika, kartu ir meno kūrinys apie Lietuvos inteligentų tragišką likimą. Tai kūrinys, jungiantis Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, Vydūną ir Sofiją Kymantaitę-Čiurlionienę. Tai kūrinys, nušviečiantis gilumines tokių žodžių kaip Mokinys, Mokytojas, Tėvynė, Šeima, Tikėjimas, Laisvė, Sąžinė, prames“, – sako Jonas Vaitkus.

Spektaklis vyks Juozo Miltinio dramos teatro Didžiojoje scenoje.

DĖMESIO! Spektaklio metu vyresniems nei 6 metų žiūrovams privaloma dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius.

Gretimas sėdimas vietas gali užimti ne daugiau kaip du asmenys, kartu atėję į renginį.

Žiūrovų, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) paprašysime nedelsiant palikti renginio vietą, todėl žiūrovus, turinčius turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) prašome į renginio vietą nevykti.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook