Šiandien

Gegužės 16d.Prakeikta meilė, rež. Agnius Jankevičius

  • Vilnius2021-05-16
  • Vilnius2021-05-18

Aprašymas

Pagal Pavelo Sanajevo apysaką „Palaidokite mane už grindjuostės", inscenizaciją parašė dramaturgas Marius Macevičius. Spektaklis vaidinamas rusų kalba su lietuviškais titrais.

Kūrybinė grupė:
Režisierius – Agnius Jankevičius
Dailininkė – Laura Luišaitytė
Režisieriaus asistentė – Liubov Timochova

Spektaklis pastatytas šiuolaikinio rusų rašytojo Pavelo Sanajevo itin daug dėmesio ir diskusijų susilaukusios apysakos „Palaidokite mane už grindjuostės" motyvais. Jo veiksmas nukelia į sovietmetį, į nedidelį šeimos ratą, kur močiutė prižiūri dukters jai paliktą aštuonmetį anūką Sašą.

Senelė – iš pažiūros tironė ir isterikė – kadaise netekusi sūnaus, imasi kraštutinių anūko priežiūros metodų, bijodama netekti ir jo. Ši baimė verčia ją daryti absurdiškus dalykus. Istorijos pasakotojas – jau suaugęs ir kino režisieriumi tapęs Saša – atrodytų, mažą šeimos dramą atskleidžia po truputį, atidengdamas visą spalvų, psichologijos ir sudėtingų niuansų paletę.

Spektaklis buvo nominuotas 2011 m. „Auksiniam scenos kryžiui" už geriausią pagrindinio vaidmens aktorę (Inga Maškarina) bei scenografiją ir kostiumus (Laura Luišaitytė).

Spektaklyje vaidina:
Senelė, Nina Antonovna - Inga Maškarina
Saša, jos anūkas, antros klasės moksleivis - Valentin Novopolskij
Aleksandras, suaugęs Saša - Valentinas Krulikovskis
Senelis, Semionas Michailovičius - Vladimir Dorondov
Olia, Sašos mama - Jevgenija Gladij
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook