Renginys įvykoPaskaitų - koncertų ciklas "Kantičkos lietuviškos"

  • Data:2021 Birželio 19d., 19:00
  • Vieta:Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia, Kita
  • Bilietai:Pirkti bilietus

Aprašymas

Choro „Polifonija“ dirigento Povilo Vanžodžio inicijuotas projektas „Kantičkos lietuviškos“ orientuotas į mūsų tautos religinės muzikos paveldo atlikimo tradicijų gaivinimą, išsaugojimą ir profesionalų modifikavimą, pakylėjant į aukštesnį meninį lygį. Nežiūrint to, kad toks giedojimas lietuviams buvo labai svarbus, lydėdavo visą gyvenimą, šiandien jis nyksta ir jo išlikimo problema tampa vis aktualesnė. Liaudyje populiarių kantičkų tekstai būdavo užrašomi, o natos popieriuje nefiksuotos: melodinės slinktys perduodamos iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą ir vis mažėja jas žinančiųjų.
Choras „Polifonija“ aktyviai propaguoja profesionaliai atliekamą bažnytinę muziką. O šis projektas bus išskirtinis: inovatyvūs akustiniai sprendimai, šiuolaikiškos Mantauto Krukausko aranžuotės senosioms giesmėms suteiks naujo skambesio, padės giliau suvokti mūsų tautos dvasingumą, žodžių daugiaprasmiškumą. Neįprastas kantičkų  pateikimas, koreliuojant elektroniką (sferinio garso dolby surround efektus ir kt.) su gyvu atlikimu, klausytojams suteiks unikalią galimybę mėgautis muzika jos apsupty.
Ypatingos edukacinės vertės projektui suteiks Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektoriaus kun., relig. m. mgr., eduk. m. dr. Sauliaus Stumbros dalyvavimas renginiuose. Gilinęsis į liaudiško giedojimo subtilybes, muzikos magistro laipsnį apgynęs ir disertaciją parašęs kunigas sėkmingai darbuojasi ir Klaipėdos universitete, savo muzikines žinias perteikdamas akademiniam jaunimui.
Bus surengti tik du šio projekto koncertai. Šiauliečių ir miesto svečių lauksime birželio 18 d. (penktadienį) 19 val. (po vakaro Mišių) Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, o tuos, kuriems kils noras savaitgaliui ištrūkti iš miesto ir pasimėgauti ne tik unikalia muzika, bet ir Kurtuvėnų regioninio parko grožybėmis bei siūlomomis pramogomis, kviečiame susitikti birželio 19 d. (šeštadienį) 19 val. Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje.
Renginiai nemokami. Vietų skaičius ribotas!
Koncertų metu būtina laikytis visų saugumo reikalavimų, kuriuos nurodo Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Saugokitės ir saugokite kitus – laikykitės rekomenduojamų atstumų, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo. Privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, t. y. medicinines kaukes, respiratorius. Į renginį draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudite, kosėjate, sloguojate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (kai temperatūra 37,3°C ir daugiau).
Projektą organizuoja KĮ Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybės administracija.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook