Šiandien

Renginys įvykoPREMJERA. Opera VYRAS, KURIS SAVO ŽMONĄ PALAIKĖ SKRYBĖLE

Aprašymas

Kompozitorius Michael Nyman
Libreto autoriai: Christopher Rawlence, Michael Morris ir Michael Nyman
Režisierius Žilvinas Vingelis
Režisieriaus asistentė Gintarė Šmigelskytė
Dailininkė Paulina Simutytė
Šviesų dailininkas Tomas Klimas
Animacijų autorė Dovilė Gecaitė
Vaizdo projekcijų autorius Kornelijus Jaroševičius
Vaizdo projekcijų autoriaus asistentas Nidas Kaniušas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Gunta Gelgotė (sopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras), Kšištof Bondarenko (bosas)
Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Gabrielė Ašmontaitė (arfa)
Dirigentas Martynas Staškus


Festivalį vėl pradės šiuolaikinės operos premjera! Šįkart tai bus pasaulinio garso britų kompozitoriaus Michaelio Nymano opera „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“, kuri Lietuvoje statoma pirmąjį kartą.
Britiškojo minimalizmo atstovas, pripažintas kino ir teatro muzikos autorius M. Nymanas ją sukūrė 1986 metais, remdamasis garsaus britų neurologo ir neuropsichologo Oliverio Sackso to paties pavadinimo knyga. Operą galima pavadinti medicinine-muzikine pagrindinio herojaus-paciento, turinčio vizualinę agnoziją (arba „mentalinį aklumą“) ligos tyrimo istorija. Pagrindinį veikėją ligoje gelbsti muzika – būtent garsai ir melodijos padeda jam atpažinti aplinkinį pasaulį ir jame gyventi.
O. Sacksas apie M. Nymano operą sako: „Tikrasis jos herojus neabejotinai yra muzika – muzikos galia integruoti, organizuoti, sumegzti sujauktą pasaulį ir suteikti jam prasmę. Tai yra tikrų tikriausia neurologinė opera. Pirmoji tokia muzikos istorijoje“.
M. Nymano opera „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ yra bendras Klaipėdos koncertų salės,  ,,Kosmos Theatre“ ir teatro ,,Utopia“ meninis projektas. Neurologinės operos režisierius ,,Kosmos Theatre” meno vadovas Žilvinas Vingelis Teigia: ,,šios kamerinės operos sceninė versija – tai vizualinė ir garsinė laike kintanti gyvoji instaliacija, įtraukianti į savo pasakojimą gyvą muzikinį atlikimą, solistų darbą, lėlių teatro bei videotransliacijos sprendimus. Siužetas, tyrinėjantis garso ir vaizdo percepciją bei mentalinį aklumą, siūlo pažvelgti į sceninį veiksmą nemonumentaliai, mobiliai, kameriškai, dinamiškai, netgi siurrealiai. Operos siužete nėra nieko, kas įprasta klasikinių operų siužetams, o į metaforines aukštumas O. Sackso istoriją perkeliantis didingas M. Nymano minimalizmas kreipiasi į tą žmogiškosios būties dalį, kuri mumyse priima ir suvokia aplink esančią tikrovę. Kuo mes tampame, kai mūsų protas pasaulį ima priimti kitaip, nei jį priima aplinkiniai? Ar tikrovė yra viena visiems, ar kiekvienas matome savąjį tikrovės atvaizdą?“
 
Ko-prodiuseriai: „Kosmos Theatre“, Teatras ,,Utopia“, Klaipėdos koncertų salė
 
Partneris: LMTA
 

 
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook