Šiandien

Renginys įvykoŠiuolaikinė lietuvių moterų kompozitorių programa „Ludi Fort

  • Data:2021 Rugsėjo 18d., 20:00
  • Vieta:Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, Vilnius

Aprašymas

Kviečiame į XI-ąjį Tarptautinį Šv. Jokūbo festivalį! Jau rugsėjo 18 d. 20 val. Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje pristatysime ansamblio „Lietuva“ premjerą.

Kaip praeitis įkvepia šiuolaikinį žmogų? Nauja ansamblio „Lietuva“ programa „Ludi Fortunae“ – tai novatoriškas žvilgsnis į sakralinę muziką ir nūdienos atradimus. Koncerte skambės net trijų moterų kompozitorių – Zitos Bružaitės, Jurgitos Mieželytės ir Ramintos Šerkšnytės kūriniai, inspiruoti viduramžių bei didingojo baroko. Sakralinės muzikos spalvas ir interpretavimo grožį atskleis ansamblio „Lietuva“ choras bei tautinių instrumentų orkestras, vadovaujamas dirigento dr. Egidijaus Kavecko.

Programa žiūrovams ruošia ypatingą staigmeną – pirmą kartą viešumoje skambės naujas Z. Bružaitės kūrinys „Ludi Fortunae“, reiškiantis lemties žaidimus.

Šiuolaikinė lietuvių moterų kompozitorių programa „Ludi Fortunae“ buvo kuriama bei plėtojama bendradarbiaujant su Lietuvos kompozitorių sąjunga.

Jau vienuoliktus metus rudenį vyksta Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis. Šiais metais festivalis skiriamas Šv. Jokūbo metams ir Dominikonų ordino įkūrėjui Šv. Dominykui. Festivalį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

KŪRYBINĖ KOMANDA:
Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras ir orkestras
Solistės – Dovilė Kazonaitė (sopranas), Ilona Pliavgo (sopranas), Aistė Benkauskaitė (mecosopranas)
Dirigentas ir orkestro vadovas – dr. Egidijus Kaveckas
Kompozitorės – Zita Bružaitė, Jurgita Mieželytė ir Raminta Šerkšnytė
Choro vadovas – Algimantas Kriūnas
Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Daugiau apie koncerto programą: https://www.chorasvilnius.lt/renginis/ludi-fortunae-valstybinis-dainu-ir-sokiu-ansamblis-lietuva/
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook