Šiandien

Spalio 15d.Chorinės siuitos "Ilgesiui ir vilčiai" premjera

  • Joniškis2021-10-15
  • Šiauliai2021-10-16
  • Pakruojo r.2021-09-18

Aprašymas

Choro „Polifonija“ inicijuotas projektas skirtas žydų kultūros aktualizavimui ir pristatymui Lietuvoje. Nuo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikų Lietuvos žydai yra neatskiriama visuomenės dalis, o jų indėlis į Lietuvos valstybingumą, istorijos, kultūros ir mokslo raidą neginčijamas. Garsiausias žydų tautos atstovas Šiauliuose – Chaimas Frenkelis – vienas geriausių visų laikų Lietuvos verslininkų, išgarsinęs XX amžiaus pradžios Šiaulius kaip pasaulinį odų apdirbimo centrą. Chaimas, jo žmona Dora, sūnus Jokūbas su žmona Roza garsėjo kaip dosnūs mecenatai ir filantropai. Verslą iš savo tėvo perėmęs Jokūbas Frenkelis turėjo didžiulį autoritetą ir buvo labai gerbiamas ne tik savo tautiečių, bet ir lietuvių.
Garsiosios šeimos garbei dedikuota nauja muzikinė kompozicija – septynių dalių siuita „Ilgesiui ir vilčiai“. Kūrinio teksto autorius Vladas Braziūnas dalijasi savo mintimis: „Kūrinio siekis kaip ir menoros – meno kalba kūnyti šviesos pergalę prieš tamsą, kiekvienoje iš septynių siuitos dalių simboliškai įžiebiant po vieną menoros žvakę, aliuziškai ją siejant su Frenkelių, pirmiausia Chaimo, Doros ir Jokūbo, gyvenimų ir darbų epizodais, jų šviesa Šiauliuose ir Lietuvoj, apskritai su žydų ir lietuvių sambūviu, šimtmečių šalìgreta, net ir nevilty negęstant ilgesiui ir vilčiai“.
Muzikos autorius – žinomas Lietuvos chorvedys, kompozitorius, aranžuotojas Gintautas Venislovas. Verta paminėti, kad kūrinio atlikėjų sudėtis labai neįprasta – opusas bus skirtas mišriam chorui, birbynei, elektrinei gitarai, kontrabosui ir perkusijai.
Atlikėjai:
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Egidijus Ališauskas (birbynė)
Matas Ričkus (elektrinė gitara)
Dainius Rudvalis (kontrabosas)
Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
Dirigentas Linas Balandis
Režisierė Nomeda Bėčiūtė, skaitysianti Vlado Braziūno ir Grigorijaus Kanovičiaus eiles
 
Projektą remia LR kultūros ministerija ir Šiaulių miesto savivaldybės administracija
---
Į renginį klausytojai bus įleidžiami tik su GALIMYBIŲ PASU.
Dėl riboto vietų skaičiaus būtina išankstinė registracija tel. +370 651 40645 arba el. paštu julija@polifonija.lt 
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook