Šiandien

Gruodžio 16d.TANGO SIUITA SAKSOFONAMS IR ORKESTRUI | Saksofonų kvartetas

Aprašymas

Įžymiojo tango nuevo pradininko Ástoro Piazzollos kompozicijos yra pagrįstos džiazo ir klasikinėmis formomis. Jos sukūrė ne tik visiškai naują harmoninį ir ritminį žodyną, bet ir ryškų muzikinių emocijų pasaulį, o aistringąjį šokį iš vakarėlių ar klubų perkėlė į koncertų sales. Nors praėjo jau 100 metų, Piazzollos muzika kiekvienam žmogui nepaliauja būti artima savastimi.
 
Kompozitoriaus sukurta „Tango siuita“ saksofonų kvartetui ir styginių orkestrui skambės šiame Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerte, dalyvaujant saksofonų kvartetui „Signum“ iš Vokietijos. „Keturi saksofonininkai, kurie sugeba įsiūbuoti pastatus“, – taip apie ansamblį rašė „Hamburger Abendblatt“. 2006 metais Kelne susibūręs kvartetas laimėjo keletą konkursų, pasirodė „Carnegie Hall“ Niujorke, o Europos koncertų salių organizacijos (ECHO) įteiktas „Kylančios žvaigždės“ apdovanojimas jiems atvėrė kelius į daugelį kitų prestižinių scenų. Jau trečią kartą Klaipėdos koncertų salėje pasirodantis kvartetas nuolat ieško naujų idėjų ir novatoriškų meninių sprendimų. Jų eksperimentinį universalumą atspindi įdomios programos ir unikalios aranžuotės.
 
Diriguojant maestro Robertui Šervenikui, šioje LNSO programoje taip pat skambės Alberto Ginasteros šokiai iš baleto „Estansija“, kuris šiandien laikomas bene populiariausiu Argentinos kompozitoriaus kūriniu.
 
Programoje:
 
Ástoro Piazzollos 100-mečiui
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Saksofonų kvartetas SIGNUM (Vokietija):
Blaž Kemperle (sopraninis saksofonas), Hayrapet Arakelyan (altinis saksofonas),
Alan Lužar (tenorinis saksofonas), Guerino Bellarosa (baritoninis saksofonas)
Dirigentas Robertas Šervenikas
Programa: Ástor Piazzolla, Alberto Ginastera
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook