Šiandien

Renginys įvykoAnkstyvojo kino festivalis PIRMOJI BANGA. Filibusė

Aprašymas

Ankstyvojo kino festivalis 2021 „PIRMOJI BANGA". Kelionė po stebinančią kino jaunystę
Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ – Europos šalių kino forumo „Scanorama“ teminis satelitinis renginys, pristatantis XX a. pradžios (laikotarpis iki II pasaulinio karo pabaigos) kiną plačiai auditorijai. Festivalyje suteikiama anksčiau sunkiai įsivaizduojama galimybė legaliai ir autentiškoje aplinkoje susipažinti su aktualiausiomis kino paveldo naujienomis. Tarp jų, – ir naujai atrasti dingusiais laikyti filmai, ir aukštos kokybės naujos itin retų filmų restauracijos, kurių prieinamumas plačiai publikai visame pasaulyje anksčiau buvo neįmanomas. Visi jie tampa svarbia medžiaga pildant vis dar miglotą pirmųjų kino meno istorijos dešimtmečių istorinę dėlionę. Svarbi ir unikali ankstyvojo kino seansų dalis – gyvasis akomponavimas nebyliesiems kūriniams. Specialiai kūriniui parengto garso takelio atlikimas kuria gyvą dialogą su filmo vizualine medžiaga, įsteigia ryšį tarp filmo ir žiūrovo, pateikia unikalią kūrinio interpretaciją.

Lapkričio 26 d. 18 val. filmas „FILIBUSĖ", akomponuoja Pavelas Pavlosyuk (pianinas).

FILIBUSĖ / Filibus
Italija, nuotykių, gyva muzika, 1915, 1:11, N-7 
Režisierius: Mario Roncoroni
Originalo kalba: italų
Subtitrai" olandų, anglų, lietuvių
Gjestas Baardsenas buvo vienas žymiausių XIX a. norvegų nusikaltėlių, spėjęs per savo gyvenimą ir pabuvoti kalėjime, ir tapti dainininku bei rašytoju. Šis Robino Hudo nuotykius primenantis kertinis norvegų „aukso amžiaus“ kino kūrinys paremtas jo biografija. Tai energinga nuotykių istorija, sukurta daugiau nei prieš 80 metų, bet iki šiol daugelio laikoma vienu sėkmingiausių norvegiškų filmų.
Paslaptingoji Filibusė - persirengusi baronienė Truamond, skrodžianti padanges į dirižablį panašiu orlaiviu ir plėšianti turtuolių vilas. Kai ją sugausiančiam žmogui pažadamas didelis piniginis atlygis, bylos nusprendžia imtis žymus detektyvas Hardis. Jis yra apsiginklavęs pačiais moderniausiais sekimo prietaisais, bet nežino, kad Filibusei pergudrauti neužtenka vien naujausių technologijų.
„Filibusė“ – tai komiksais dvelkiantis lengvabūdiškas nuotykių filmas, į vieną suplakantis mokslinės fantastikos ir detektyvo žanrus.

Akomponuoja Pavelas Pavlosyuk (pianinas). 
Kino centras „Garsas", Klaipėdos g. 146, Panevėžys
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook