Šiandien

Renginys įvykoVMT PREMJERA | SPRENDŽIANT HEDĄ

  • Vilnius2022-01-21
  • Vilnius2022-01-21

Aprašymas

Spektaklio „Sprendžiant Hedą“ centre – žmogus, žinantis savo „galiojimo laiką”, atsidūręs baugaus klausimo, „ką daryčiau, jeigu žinočiau, kada mirsiu“, akivaizdoje. Tai yra tragikomedija apie žmogų, bandantį pasipriešinti savo „autoriui“, aukštesnei jėgai, dievams, likimui, tačiau nenumaldomai ir kryptingai judantį susinaikinimo link.
Keletą reikšmingų apdovanojimų pelniusi amerikiečių dramaturgo ir scenaristo Jono Kleino pjesė yra garsiosios Henriko Ibseno dramos „Heda Gabler“ šiuolaikinė interpretacija arba veikiau – žaidimas su klasikiniu tekstu. Heda nusprendžia ištrūkti iš klasikinės pjesės, kad iškeltų svarbius klausimus apie moters tapatybę XIX a. pabaigoje ir šiandien, apie galios santykius ir gyvenimo vertę.
„Sprendžiant Hedą“ – jau antras režisierės Uršulės Bartoševičiūtės darbas, žaidžiantis su XIX amžiaus dramaturgais-klasikais. 2019 m. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre ji pristatė spektaklį „Sniegas. Moteris. Dvikova“, pagal Viliamo Klimáčeko pjesę „Čechovas – boksininkas“. Režisierė su uždegančia scenine energija žaidžia kultūros archetipais ir įtaigiai įpina juos į šiuolaikinio pasaulio vaizdinius, išsakydama kritinį požiūrį į tikrovę – informacijos, tekstų, kontekstų ir citatų sąvartyną.
Gudrus postmodernus žaidimas, keliantis klausimus apie moterų vaizdavimo teatre tradicijas, jų tapatybės kūrimą iš vyriškos perspektyvos, jų padėtį patriarchalinėje visuomenėje bei Ibseno feminizmą, neužgožia psichologinių personažų santykių bei leidžia juos permąstyti. (...) Spektaklis „Sprendžiant Hedą“ – sumanus postmodernus žaidimas, įdomus ne tik feministiniu požiūriu į moterų vaizdavimą mene bei kaip intelektinė mįslė apie personažo gyvastingumą, bet ir kaip psichologinė drama, kurios pagrindinė veikėja Heda grumiasi su savimi, mėgindama peržengti savo emocijų ir elgesio šablonus. Feministinis nusiteikimas padeda Hedai kovoti dėl savo išlikimo, bet ar jai pavyks išsivaduoti iš savęs?
Ieva Tumanovičiūtė. Išsivaduoti iš savęs. 7 meno dienos, 2020 01 22
Jon Klein

SPRENDŽIANT HEDĄ
Režisierė – Uršulė Bartoševičiūtė
Videomenininkė – Ieva Gražytė
Kostiumų dailininkė – Liucija Kvašytė
Kompozitorė – Marija Paškevičiūtė
Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis
Scenografijos inžinierius – Lukas Strolia
Režisierės asistentė – Greta Štiormer
 
Vaidina:
HEDA GABLER Kamilė Petruškevičiūtė
JORGENAS TESMANAS Tomas Kliukas
TETA JULIJA Eglė Gabrėnaitė
TEISĖJAS BRAKAS Vytautas Rumšas (jaun.)
TĖJA ELVSTED Adelė Šuminskaitė
EILERTAS LIOVBORGAS Karolis Kasperavičius
SCENOS DARBININKAS scenos darbininkas

Spektaklį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
RESOLVING HEDDA is produced by special arrangement with Broadway Play Publishing Inc., NYC, www.broadwayplaypub.com
SPRENDŽIANT HEDĄ yra sukurtas pagal specialų susitarimą su „Broadway Play Publishing Inc.”, Niujorkas, www.broadwayplaypub.com

Premjera – 2020 m. lapkričio 26 d.

II dalių spektaklis N-18 (trukmė – 3 val. 50 min.)

Perspėjimas: N-18. Spektaklio metu vartojama necenzūrinė leksika, keiksmažodžiai, yra smurto scenų, naudojami tabako gaminiai.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook