Šiandien

Sausio 11d.#NelikimeNamuose: choro Bel Canto Kalėdos Vilniuje

Aprašymas

PAPILDOMAS KONCERTAS GRUODŽIO 11 D.!
Du vakarus iš eilės – ypatingi choro Bel Canto ir Draugų kalėdiniai koncertai Kotrynos bažnyčioje Vilniuje
Dvejus metus gyvenome pasaulinės pandemijos nuotaikomis ir baimėmis. Tai keitė mūsų kasdienybę ir uždarė mus namie. Šiais metais, nespėjus pandemijai atslūgti, patyrėme ir nerimą dėl Rusijos sukelto karo prieš Ukrainą, ir abejones dėl ateities.
Tai veikia mus visus. Mes bijome, pykstame, dažniau liekame namuose, dažniau liekame vieni, tik savo nerimo draugijoje.
Jausdami ir matydami tai, norime paskatinti nepasiduoti baimėms. Kviečiame pasidžiaugti galimybe susitikti, pabūti kartu, atrasti ir palaikyti vienas kitą. Eikime patirti ir švęsti gražiausias metų šventes kartu. Nelikime namuose.
Choro Bel Canto ir draugų kalėdiniai koncertai vyks gruodžio 10 d. 19 val. ir gruodžio 11 d. 18 val. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Juose taip pat dalyvaus choro bičiuliai: solistė Lina Dambrauskaitė, pianistas Motiejus Bazaras, metalo grupės McLoud vokalistas Lukas Malinauskas ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis orkestras Musica Humana.
Ypatinga kalėdinė nuotaika ir publikos pamiltas Dreamweaver
Choro Bel Canto programoje vyraus choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.
Ypatingas vakaro akcentas – norvegų kilmės kompozitoriaus Ola Gjeilo kūrinys „Dreamweaver“ (liet. Sapnų audėjas) chorui, fortepijonui, styginių orkestrui ir sopranui. Jį pirmasis Lietuvoje choras Bel Canto pristatė 2017 m., ir sulaukė publikos susižavėjimo.
„Dreamweaver“ žodžiai sukurti pagal norvegų viduramžių eilėraštį „Draumkvedet“ (liet. Sapno eilėraštis) – epinę baladę, turinčia daug panašumų su Dantės „Dieviškąja komedija“.
Per Kūčias užmigęs pagrindinis eilėraščio veikėjas, Olav Åsteson, neatsibunda iki dvyliktos Kalėdų dienos. Prabudęs, jis nukeliauja į bažnyčią ir papasakoja besimeldžiantiesiems apie savo sapną – drąsią, bauginančią ir galiausiai išperkančią kelionę per pomirtinį gyvenimą.
Poetas Charles Anthony Silvestri, bendradarbiaudamas su kompozitoriumi Ola Gjeilo, žaismingai adaptavo „Draumkvedet“ eilėraštį ir pritaikė jį „Dreamweaver“.
Koncertuose dalyvauja
Choras Bel Canto (meno vadovas Egidijus Kaveckas)
Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis orkestras Musica Humana (meno vadovas Robertas Beinaris)
Lina Dambrauskaitė (sopranas)
Motiejus Bazaras (fortepijonas)
Lukas Malinauskas (metalo grupė McLoud)
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook