Šiandien

Renginys įvykoParoda FAKE NEWS

  • Data:2022 Lapkričio 26d., 16:00
  • Vieta:Meno galerija , Kaunas

Aprašymas

Fake news – mums iš tiesų svarbi jūsų nuomonė

Melagienos, žavus manipuliacinių technologijų ir žmogiško bukumo derinys, neabejotinai smerktina praneštos tikrovės vizija. Dėl suprantamų, todėl nekartotinų priežasčių. Bet ar joje glūdintis poreikis perrengti tikrovę įtaigesniais pavidalais, atsisakymas leisti tiesai juos gadinti nėra savaip giminingas meninei vaizduotei, klausia netrukus startuosiančio projekto Fake news kuratorė, tapytoja Rebeka Bruder.
Parodos sumanymas kilo bendradarbiaujant su portalu Delfi, šio projekto partneriu. Delfi rubrikose Melo detektorius ir Demaskuok viešinti straipsniai tapo atskaitos tašku ir užduoties gairėmis individualiai menininkų vaizduotei. Jokių ribojimų žanrams, medžiagoms ar technologijoms, vienintelis reikalavimas - prisirišti prie konkretaus Delfi straipsnio ir jame narstomos melagienų problematikos. Fake news, akivaizdu, socialiai angažuotas projektas, nukreiptas į grėsmes ir iššūkius, kylančius susiduriant su praneštos tikrovės iškraipymais, tačiau pasitelkiantis ne informacinio saugumo specialistus, bet menininkus, kurių santykis su objektyviu pranešimu taip pat gana komplikuotas, todėl tikėtinai žadantis neprognozuojamus efektus. Esminė projekto prielaida atliepia klausimą: ar meninės vaizduotės ir melagienų mišinys yra sprogus?
Penkiolika žymių Lietuvos kūrėjų sutiko priimti iššūkį ir kviečia atsakymų ieškoti ne tik parodos Fake news ekspozicijoje, bet ir atitinkamose Delfi rubrikose, nuo kurių atsispyrus ta ekspozicija įgijo kūną.
Kviečiame.

Meno galerija „Drobė”, Drobės g. 62-308, Kaunas
Lapkričio 26 – Gruodžio 19;
Atidarymas: Lapkričio 26 d. 16 val.

Dalyviai: Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, Aušra Vaitkūnienė, Pranas Griušys, Naglis Rytis Baltušnikas, Arvydas Brazdžiūnas-Dusė, Vytautas Tomaševičius, Audrius Gražys, Adelė Liepa Kaunaitė, Dainius Trumpis, Jūratė Kluonė, Linas Liandzbergis, Andrius Miežis, Audronė Andrulevičienė, Mindaugas Jurėnas, Domas Mykolas Malinauskas.
Projekto kuratorė: Rebeka Bruder
Projekto partneris: Delfi
Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook