Šiandien

Renginys įvykoKRISTUPO FESTIVALIS | BOŽO VRECO: BALKANŲ BALSAS

  • Data:2023 Rugpjūčio 3d., 19:00
  • Vieta:A. Mickevičiaus bibliotekos vidinis kiemelis, Trakų g. 10, Vilnius, Vilnius
  • Bilietai:Pirkti bilietus

Aprašymas

Pirmą kartą Lietuvoje – Božo Vrećo! „Angeliško balso menininkas, gydantis sielą ir atveriantis širdį“. Taip teigia The New York Times. O mes pažadame pasirodymą, kuris užburia. Sulėtina kvėpavimą. Perkelia į kitą dimensiją – ištisą sevdah muzikos pasaulį.
Sevdah – tai 500 metų senumo tradicinis Bosnijos ir Hercegovinos muzikos žanras. Jam būdingos sudėtingos, emociškai intensyvios, aistringai atliekamos melodijos. Dažniausiai apdainuojamas meilės grožis, kančios, ilgesys. Todėl sevdah dažnai palyginamas su portugalų fado ar prancūzų šansonomis ir vadinamas Balkanų bliuzu.
Ilgą laiką niekas nedrįso keisti senųjų dainų, o juo labiau – kurti naujas. Tačiau Božo, žengęs šį žingsnį, tapo išskirtiniu modernaus sevdah atstovu. Publikai gniaužia kvapą ne tik nuo jo vokalo, bet ir unikalaus vizualinio identiteto. Božo yra ir vyras, ir moteris. Ekscentriškas stilius išskiria atlikėją iš minios, tačiau klausytojų pripažinimą pelno, entuziazmo audras išparduotuose pasirodymuose sukelia muzika: „Mano balsas užvaldo, išlaisvina. O kūryba ir muzika demistifikuoja visus klausimus bei abejones. Esu dėl to laimingas“, - sako atlikėjas, nekantriai laukdamas pirmo susitikimo su jumis!
Programoje autorinė Božo Vrečo kūryba ir tradicinė sevdah muzika

Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook