Šiandien

Renginys įvykoKoncertas EISVA MUDU ABUDU

  • Telšiai2023-03-17
  • Telšiai2023-03-17
  • Alytus2023-03-22
  • Alytus2023-03-22
  • Šiauliai2023-03-29
  • Šiauliai2023-03-29
  • Tauragė2023-03-31
  • Tauragė2023-03-31
  • Ukmergė2023-04-05
  • Ukmergė2023-04-05

Aprašymas

Sugrįžtant pavasariui, bundant gamtai ir šilčiausiems jausmams, ansamblio „Lietuva“ orkestras ir VU folkloro ansamblis „Ratilio“ pristato premjerą – meilės įkvėptą teatralizuotą koncertą „Eisva mudu abudu“.

Scenoje žiūrovų lauks gausus būrys talentingų atlikėjų – kviečiama prisijungti ir kūrinius dainuoti kartu. Kad bendruomeniškumo jausmas būtų stipresnis, kiekviename mieste į muzikinį projektą įsitrauks dar šeši vietiniai folklorinio meno kolektyvai. Specialiai šiai programai atgimsta jau daugumai girdėtos lietuvių liaudies dainos, kurios nustebins ne tik šiuolaikišku pateikimu, bet ir dar niekur negirdėtomis elektroninės muzikos aranžuotėmis.

Teatralizuotas koncertas „Eisva mudu abudu“ nauju žvilgsniu atskleis šimtmečiais gludintą lietuviškų dainų lobyną, jų skambėjimo galimybes bei Lietuvos regionų tarmių įvairovę. Šiuolaikinės aranžuotės įprastą autentišką skambesį, folkloro atlikėjų balsus ir „balto balso“ manierą praturtins muzikinėmis improvizacijomis, „ambient“ ar net populiarios elektroninės muzikos spalvomis. Ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras, vadovaujamas vyr. dirigento Egidijaus Kavecko, taip pat išryškės elektrifikuotais tembrais ir skirtingais garsiniais efektais.

Visais laikais meilė buvo, yra ir bus amžina varomoji jėga, gyvuojanti per visą žmonijos egzistavimo istoriją. Ši tematika taip pat gaji, turinti savo tradicijas ir ryškiausiai apdainuojama mūsų lietuviškame folklore. Čia dviejų žmonių santykiai atskleidžiami tyriausiomis spalvomis – nuo pirmo ir įsimintiniausio pažinties momento, svajų bei ilgesio dienų iki galiausiai bendro vedybinio gyvenimo kartu. Siužetinė koncerto linija žada daug emocijų, kurias sustiprins spalvinga, besikeičianti atliekamų kūrinių sudėtis.

Jungtinės programos iniciatorius – valstybinis ansamblis „Lietuva“ ir toliau ieško lietuviško folkloro sąsajų su šiuolaikinėmis scenos meno formomis, drąsiai eksperimentuoja su įvairiais muzikos žanrais bei stiliais, savo programomis telkia vis didesnę tautinio žanro bendruomenę. Apjungiant autentiškumą bei sceninį lietuvių liaudies meną, siekiama aktualiai ir įkvepiančiai ugdyti šių dienų lietuvio identitetą, didžiuotis gyva mūsų šalies istorija – tai, su kuo augo mūsų seneliai, tėvai, augome mes ir augs mūsų vaikai.

Koncerto „Eisva mudu abudu“ režisierė – Leokadija Dabužinskaitė, Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Tai viena žinomiausių Lietuvos dainų švenčių, festivalių, įvairių renginių režisierių, kuri siekia atskleisti lietuvių tautos gyvenimo gilumines prasmes ir jų reikšmę moderniame pasaulyje. L. Dabužinskaitė režisavo du ansamblio „Lietuva“ muzikinius projektus – baltišką misteriją „Dievai ir žmonės“ ir teatralizuotą oratoriją „13”, skirtą Laisvės gynėjams atminti. 2022 m. Kauno sporto halėje režisavo Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakaro premjerą – teatralizuotą koncertą „Gyvybės medis”.

Kompozitorius ir aranžuotojas – Kristijonas Lučinskas, dar žinomas kaip muzikinio projekto „Driezhas“ įkūrėjas ir muzikos autorius. Šio kūrėjo darbai skamba Lietuvos bei užsienio teatruose, festivalių scenose, taip pat jis sukūrė muziką ansamblio „Lietuva“ šokio spektakliui „Dėdės ir dėdienės“ pagal J. Tumą-Vaižgantą.

Programos bendraautorė – VU folkloro ansamblio „Ratilio“ vadovė Milda Ričkutė, taip pat apdovanota valstybinio ordino medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“. Šiandien jos dėka daugybė Vilniaus universiteto studentų pažįsta lietuvių folklorą ir tradicijas. Kuriant jungtinį projektą, M. Ričkutė itin prisidėjo konsultuojant ir atrenkant muzikinei programai tinkamiausius kūrinius. 

„Ratilio“ yra vienas seniausių ir veržliausių studentų ansamblių Lietuvoje. Jis nuo pat įsikūrimo dainavo senąsias lietuvių liaudies dainas, gilinosi į papročius, tradicijas – ne tik iš knygų, bet ir iš dar gyvos atminties – to, ką atsinešė iš savo gimtinių ir tėviškių.  

Premjera „Eisva mudu abudu“ įvyks kovo 15 d. Utenoje, kovo 17 d. Telšiuose, kovo 22 d. Alytuje, kovo 29 d. Šiauliuose, kovo 31 d. Tauragėje ir balandžio 5 d. Ukmergėje.
 
Atlikėjai:
Valstybinio ansamblio LIETUVA orkestras
Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO (vadovė Milda Ričkutė)
 
Savo miestuose prisijungs:
Alytaus kultūros centro folkloro ansamblis ŽVANGUCIS
Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis SALDUVĖ
Tauragės kultūros centro Gaurės skyriaus folkloro ansamblis TADUJA
Telšių raj. savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis SPIGĖNS
Ukmergės kultūros centro folkloro ansamblis PYNIAVA
Utenos kultūros centro folkloro ansamblis DAVILA
 
Kūrybinė komanda:
Vyr. dirigentas – Egidijus Kaveckas
Režisierė – Leokadija Dabužinskaitė
Programos bendraautorė ir konsultantė – Milda Ričkutė
Kompozitorius ir aranžuotojas – Kristijonas Lučinskas
Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis
Ansamblio „Lietuva“ meno vadovas – Giedrius Svilainis
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook