Šiandien

Renginys įvykoMANO TĖTIS - SKRAJŪNAS, rež. Agnė Sunklodaitė

  • Vilnius2023-03-29
  • Vilnius2023-03-29
  • Vilnius2023-05-21
  • Vilnius2023-05-24

Aprašymas

Vilniaus senasis teatras pristato režisierės Agnės Sunklodaitės spektaklį vaikams „Mano tėtis – skrajūnas“ pagal britų rašytojo Davido Almondo kūrybą. 2010 metais už magiškojo realizmo stiliumi kuriamas knygas vaikams ir paaugliams D. Almondas buvo apdovanotas H. Ch. Anderseno premija, dažnai prilyginama vaikų literatūros Nobelio premijai.
 
„Visuomet žinojau, kad būsiu rašytojas, kūriau apsakymus ir segiau juos į nedideles knygeles. Dažnai lankydavausi vietos bibliotekoje ir svajojau apie knygas su mano vardu ant viršelio. Be to, troškau žaisti už „Newcastle United“ futbolo komandą (vis dar laukiu kvietimo)“, – pasakoja D. Almondas.
 
„Mano tėtis – skrajūnas“ – įkvepiantis pasakojimas apie tikėjimą, meilę ir gebėjimą fantazuojant gyvenimą padaryti gražesnį. Kartu tai jautrus pasakojimas apie vienišą, bet labai savarankišką mergaitę, augančią be mamos, ir liūdną, svajonėmis gyvenantį tėtį, negebantį pasirūpinti savimi. Mergaitė Lizi gyvena savo vidiniame beribiame ir sudėtingame pasaulyje. Ji daug mąsto, moka giliai jausti ir rūpintis savo keistuoliu tėčiu. O jaudintis tikrai yra dėl ko – jos tėtis staiga nusprendžia tapti paukščiu ir sudalyvauti pasaulinėse skrajūnų lenktynėse. Tėtis – skrajūnas nori, kad dukrelė juo didžiuotųsi, ir jiems kartu teks išsiruošti į ilgą kelionę tam, kad suaugtų, priimtų vienas kitą ir atrastų stebuklus, slypinčius kasdienybėje. Viltis ir meilė gali užauginti sparnus kiekvienam, net griežtajai tetai Dorinai.

Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais

Kūrybinė grupė:
Režisierė – Agnė Sunklodaitė
Dailininkė – Giedrė Brazytė
Kompozitorius – Deividas Gnedinas
Vaizdo projekcijų dailininkas – Kornelijus Jaroševičius
Šviesų dailininkas – Jurgis Latonas
Režisieriaus asistentė – Gelena Ivaškevič
Pjesę iš anglų kalbos vertė – Olga Varshaver

Spektaklyje vaidina:
Lizi – Jelena Orlova
Džekas, Lizi tėtis – Viačeslav Lukjanov
Ponas Pupas – Artur Svorobovič / Aleksandr Kanajev
Dorina Dudi – Juliana Volodko
Ponas Irisas – Aleksandr Kanajev / Artur Svorobovič
Skrajūnai – Viktorija Aliukonė-Mirošnikova, Maksim Tuchvatulin, Jevgenija Karpikova, Artūras Aleksejevas
 
Ingos Juodytės nuotrauka
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook