Šiandien

Birželio 20d.Spektaklis ''MOTINOS PIENAS'' (with English surtitles)

Aprašymas

“MOTINOS PIENAS” pagal Noros Ikstenos romaną
(Iš latvių kalbos vertė Laura Laurušaitė)  
...
Spektaklis su vertimu į anglų kalbą (surtitrai).
...
Scenarijaus autorė, režisierė ir atlikėja – Birutė Mar 
Kompozitorius – Antanas Kučinskas
Dailininkė – Indrė Pačėsaitė
Choreografė, režisierės asistentė – Sigita Mikalauskaitė
Vaizdo projekcijų autorius – Karolis Bratkauskas
Šviesų dailininkas – Audrius Jankauskas
Spektaklyje dalyvauja vokalistė Virginija Skirmantė
...
     Birutės Mar naujas spektaklis „Motinos pienas“ kuriamas žinomos šiuolaikinės latvių rašytojos Noros Ikstenos romano motyvais. Tai motinos ir dukters istorija sovietinėje Latvijoje 1969-1989 metais, o taip pat - šalies istorija nuo sovietinės stagnacijos iki nepriklausomybės paskelbimo. Viskas labai atpažįstama – ir sovietinė mokykla, ir stingdantis sistemos negailestingumas, ir artėjančios laisvės nuojauta… Taip pat, atsigręžimas į dar netolimą praeitį kelia esminius klausimus ir apie mūsų šiuolaikinės visuomenės būsenas ir pasirinkimus. 

   Spektaklyje Birutė Mar kuria du vaidmenis – motinos ir dukters. Motina – gydytoja, tremtinio dukra, iš kurios sovietų valdžia atima viską: ne tik profesinę ateitį ir tapatybę, bet ir gyvenimo džiaugsmą bei prasmę. Jos dukra – mamos priešingybė, iš prigimties kupina gyvenimo geismo. Tai pasakojimas apie emocinę ledo sieną, kuria motina atsitveria nuo dukters – iš meilės ir noro apsaugoti. Apie nemeilę, kuri kaip išsigelbėjimas; apie aplinką, kur nuodais virsta viskas – netgi motinos pienas. 

Daugiau informacijos: https://soloteatras.lt/motinos-pienas/

EN
A one-act solo performance based on Nora Ikstena’s novel
SOVIET MILK (Mother's Milk)

The performance will be presented in the Lithuanian language, with surtitles in English displayed above the stage.
 
Playwright, director and performer - Birutė Mar 
Composer - Antanas Kučinskas
Set Designer - Indrė Pačėsaitė
Choreographer, assistant director - Sigita Mikalauskaitė
Video artist - Karolis Bratkauskas
Lighting designer - Audrius Jankauskas
Vocalist Virginija Skirmantė
 
The play “Soviet Milk” is based on the novel by the well-known contemporary Latvian writer Nora Ikstena. It is the story of a mother and daughter in Soviet Latvia during the period of 1969-1989 and the history of the country’s awakening from the Soviet stagnation to independence. Everything is very recognisable: the Soviet school, the suffocating ruthlessness of the system, the sense of impending freedom… When looking back to the not-so-distant past, it raises fundamental questions about the state and choices of our contemporary society.

Birute Mar plays two roles in the play – mother and daughter. The mother is a doctor, the daughter of an exile, who is deprived of everything by the Soviet authorities: not only her professional future and identity but also the joy and meaning of life. Her daughter is the opposite of her mother, naturally full of life. This is a story about the emotional wall which a mother builds against her daughter – for love and protection. It is about resentment as salvation; about an environment where everything turns into poison – even breast milk.

More information: https://soloteatras.lt/soviet-milk-lithuanian/?lang=en
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook