Šiandien

Renginys įvykoTrečiasis tūkstantmetis - festivalis

Aprašymas

Arturas Bumšteinas (Lietuva)
Pagal James Graham Ballard apsakymą
Garso vaidinimas su video projekcija
Trukmė 1 valanda
Žiūrovams nuo 12 m.
Didžiojoje scenoje
 
Vaidina Saulius Čiučelis
Iš anglų k. vertė Edgaras Klivis
Garso operatorius Arnoldas Akelaitis
 
 
Arturas Bumšteinas – kompozitorius, garso menininkas. Jo kūryba apima muzikos, parodų, performanso, teatro ir radijo meno disciplinas. Dažnai jis veikia ne tik kaip garso ir vaizdo menininkas, bet ir kaip organizatorius, inicijuodamas įvairius eksperimentinės kūrybos projektus, kurdamas festivalines programas. Bumšteino muzikinė teritorija tęsiasi nuo prasminiais žaidimais pagrįstų minimalistinių garso takelių ir manipuliacijų balsais iki kruopščiai ir subtiliai sukomponuotų elektroakustinių kompozicijų, kur akustinių instrumentų garsų fragmentai organiškai įpinami į elektroninių atmosferų, triukšmų, ir aritmiškų ritmų faktūrą.
Savo muziką ir audiovizualinius projektus jis yra pristatęs daugybėje Europos festivalių, dalyvavo dešimtyse grupinių šiuolaikinio meno renginių Lietuvoje bei užsienyje ir surengė autorinių parodų Vokietijoje, Švedijoje bei Lietuvoje. 2019 m. A. Bumšteinas apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas. 2021 m. pelnė „Auksinį scenos kryžių“ kategorijoje „Muzika spektakliui“ už muziką Valstybinio jaunimo teatro spektakliams – režisieriaus Krystiano Lupos „Austerlicas“ ir paties režisūriniam debiutui „Urbančičiaus metodas“.
„Trečiasis tūkstantmetis“ – Arturo Bumšteino premjera, sukurta šių metų festivaliui „Nerk į (garso) teatrą“. Šį kūrinį ispiravo britų rašytojo James‘o Graham‘o Ballard‘o novelė „Trečiasis tūkstantmetis“ („Billennium“, 1961). Tai XXI a. distopija, pasakojanti apie ateities miestą, kuriame gyventojų prieaugis katastrofiškai didėja. Žmonių perteklius pasiekia tokį lygį, kad gatvės virsta žmonių minia užtvindytomis upėmis, o vienam gyventojui tenka vos keletas kvadratinių metrų būsto ploto. Žmonės gyvena laiptinėse, sandėliukuose, spintose, praradę bet kokią asmeninę erdvę ir privatumą. Arturo Bumšteino performanse nepamatysite tradicinėmis teatro priemonėmis inscenizuoto kūrinio, tačiau pateksite į aktoriaus Sauliaus Čiučelio modifikuoto balso labirintą, apšviestą video projekcijos spinduliu.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook